ג'י.פי מורגן: הסיכוי לכניסה למיתון מעולם לא היה גבוה יותר

לפי כלכלני ג'י.פי מורגן הסיכוי לכניסה למיתון עלה מ-30% ב-5 ב-מאי ל-34% נכון ליום שישי האחרון
 |  (2)
אפקט דו"ח התעסוקה
חולשת שוק התעסוקה האמריקני, כפי שנחשף ביום שישי האחרון, הצליחה ככל הנראה לדחות את העלאת הריבית בהודעה הקרובה - באופן סופי. הנתון החלש, יחד עם נתוני הצמיחה המאכזבים של המשק האמריקני ברבעון הראשון של השנה, בהחלט לא מהווים קרקע נוחה להפסקת הניסוי הכלכלי הגדול בעולם בדמות ריבית אפסית. כלכלני ג'י.פי מורגן כותבים כעת כי הסיכוי לכניסה למיתון ב-12 החודשים הקרובים, מעולם לא היה גבוה יותר.
לפי כלכלני ג'י.פי מורגן הסיכוי לכניסה למיתון עלה מ-30% ב-5 במאי ל-34% נכון ליום שישי האחרון. בבנק ההשקעות שיכללו נתונים כמו אמון הצרכנים, מדד סנטימנט היצרנים, אישורי הבנייה, מכירות הרכבים ושעור האבטלה, שלהערכתם צפוי לעלות בטווח הקצר.
נזכיר כי עיני המשקיעים נשואות לנאומה של הנגידה האמריקאית ג'נט ילן, בהמתנה להתייחסות לדו"ח התעסוקה המאכזב. כזכור, הפד' מציין בכל הזדמנות את שוק העבודה כגורם מרכזי בכל הנוגע לתוואי הריבית, והנתון המאכזב לא משאיר ספקות לגבי ההודעה הקרובה. 
המשימה המרכזית של הפד' כעת תהיה להעביר מחדש את המסרים לשוק בנוגע לעיתוי העלאת הריבית. בהראל בית השקעות מעריכים, כי הפד' צפוי לשמור על נחישות בתוכנית להעלות את הריבית בחודשים הקרובים כדי להחזיר לידו את נשק הריבית, ולפיכך לא ממליצים להותיר חשיפה גבוה למניות. "איננו ממליצים על שינוים משמעותיים בתיקי ההשקעות בעקבות סוף השבוע. במיוחד ברמת הריביות הנוכחיות אנו עדיין מעריכים כי את הסיכון בתיקים ראוי לקחת דרך חשיפה למניות ולא דרך הגדלת הסיכון של תיקי האג"ח.. חשיפה למדד מניות בודד או לנכס ספציפי אחד מניבה כיום בעיקר תנודתיות ומעט תשואה ולכן הניהול השוטף של מרכיבי התיק חשוב מבעבר".
תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  פששש עלה מ 30% ל 34%...
  Z 06/06/2016 15:58
  הגב לתגובה זו
  1 0
  מה הכלי בו אתם בושקים את ההסתברות הזו כי לי זה נראה יותר כמו סיכוי של 33.71%
  סגור
 • 1.
  אי הודאות לגבי הריבית מוסיפה עוד שמן
  אלי 06/06/2016 12:54
  הגב לתגובה זו
  0 0
  היה עדיף שהיא תודיע מראש כמה ומתי בלי לרחרח למספרים החודשיים.
  סגור