יממה לפני פרסום דו"ח התעסוקה בארה"ב - סימן נוסף לכך שהדו"ח הולך להפתיע

|
נשר אמריקני, צילום: Getty images Israel
שוק התעסוקה האמריקני לא עוצר. מספר האמריקנים שהגישו תביעה לדמי אבטלה, בשבוע האחרון לחודש מארס, ממשיך להיות נמוך מהצפוי. מדובר באותה מגמה שאפיינה את השוק בשנתיים האחרונות כאשר הכלכלה האמריקנית ממשיכה להתקרב לכדי מצב של תעסוקה מלאה. 
התביעות הראשוניות לדמי אבטלה בשבוע האחרון ירדו בכ-25,000 לכדי 234,000 תביעות. מדובר במספר קרוב מאוד למספר הנמוך ביותר מזה ארבעה עשורים שנרשם בנובמבר (233 אלף). על פי כלכלנים, כל קריאה של מתחת ל-300 אלף תביעות חדשות מציגה מצב שבו יותר אנשים נכנסים לשוק העבודה לעומת אלו הנפלטים ממנו. ממוצע התביעות לחודש מארס הגיע לכדי 250 אלף תובעים חדשים מדי שבוע. 
נזכיר כי אתמול התפרסם סקר המשרות של ה-ADP לחודש מארס. הסקר הציג תוספת של 263 אלף משרות, לעומת צפי השוק שעמד על 167 אלף משרות בלבד. מדובר בתוספת המשרות הגבוהה ביותר שנרשמה בדו"ח מאז דצמבר 2014. שני הנתונים שהזכרו מעידים על כך שדו"ח התעסוקה שיתפרסם מחר יהיה טוב מהצפוי. הדו"ח יכלול את שיעור האבטלה, תוספת המשרות והשינוי בשכר השכירים. 
הקרבה האפשרית לתעסוקה מלאה אמורה להשפיע על גובה השכר בארה"ב, אשר עד כה מראה עקשנות קלה באי רצונו לפרוץ מעלה. בחודש ינואר האחרון השכר השעתי רשם עלייה של 0.1% בלבד, מול צפי אנליסטים לעלייה של 0.3% והסתכם בעלייה שנתית של 2.5%, קצב העלייה המתון מאז אוגוסט האחרון. כמו כן, דו"ח התעסוקה של משרד העבודה הראה כי סעיף עליית השכר לחודש דצמבר עודכן מטה מ-0.4% ל-0.2% בלבד.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות