נתון חזק בארה"ב: כמות תובעי דמי האבטלה בשפל של 44 שנים

 | 
שבוע לדו"ח התעסוקה
שבוע לפרסום דו"ח התעסוקה הרשמי של חודש פברואר, שוק העבודה האמריקני ממשיך להציג נתונים חזקים. טרם פתיחת המסחר בניו יורק, פורסם היום כי כמות התובעים החדשים לדמי אבטלה ירדה בשבוע האחרון ירדה לכדי 223 אלף בלבד. מדובר בירידה של 20 אלף תביעות אל מול שבוע שעבר ובשפל מדהים של 44 שנים בארה"ב. 
נציין כי על פי השקפת כלכלנים, נתון תביעות נמוך מ-300 אלף מצביע על שבוע שבו יותר אמריקנים חברו לשוק העבודה מאשר אלו שנפלטו ממנו. השבוע האחרון היה השבוע ה-104 ברציפות שבו נרשם נתון מבקשי דמי אבטלה נמוך מ-300 אלף. 
ביום שישי הבא (10.3) יפורסם דו"ח התעסוקה. הדו"ח צפוי להציג תוספת משרות של כ-180 אלף משרות ושיעור אבטלה של 4.7%. נציין כי בניגוד לשאר החודשים, פרסום דו"ח התעסוקה לחודש פברואר יתפרסם ב-10 למארס ולא ביום השישי הראשון לחודש כרגיל. 
נציין כי דו"ח התעסוקה של ינואר הציג תוצאות מעורבות על שוק העבודה האמריקני. מצד אחד תוספת המשרות הסתכמה ב-227 אלף מול צפי אנליסטים לתוספת של 175 אלף בלבד. מצד שני השכר השעתי רשם עלייה של 0.1% בלבד, מול צפי אנליסטים לעלייה של 0.3% והסתכם בעלייה שנתית של 2.5%, קצב העלייה המתון מאז אוגוסט האחרון. נציין כי סעיף עליית השכר לחודש דצמבר עודכן מטה מ-0.4% ל-0.2% בלבד. עם השפל בכמות מבקשי דמי האבטלה, נתונים אלו לא יכולים להשתמר לאורך זמן.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות