התביעות לאבטלה בארה"ב ממשיכות לצנוח ורושמות שפל בן 40 שנים

|
לא עוצרים
שוק התעסוקה האמריקני ממשיך להציג עוצמה. אתמול (ד') פורסם כי המשרות הפתוחות בחודש יולי הגיעו לכדי כמעט 5.9 מיליון - שיא של כל הזמנים, היום פורסם כי התביעות החדשות לדמי אבטלה ממשיכות להיות נמוכות מהרגיל.
סך התביעות השבועיוות לדמי אבטלה הסתכמו לכדי 259 אלף בלבד, לעומת צפי השוק שעמד על 265 אלף. מדובר בירידה של ארבעת אלפי תביעות לעומת השבוע שעבר והכמות הנמוכה ביותר מאז אמצע חודש יולי. 
השבוע האחרון היה השבוע ה-79 ברציפות שבו התביעות לדמי אבטלה היו נמוכות יותר מגבול ה-300 אלף. גבול זה נחשב ככזה המציג התחזקות של שוק העבודה לאור העובדה שיותר אזרחים מועסקים מחדש לעומת כאלו שנפלטים מהשוק. הרצף הקיים הוא הרצף האחרוך ביותר מאז שנות ה-70.
נזכיר כי שיעור האבטלה האמריקני עומד על 4.9% בלבד. כוח העבודה האמריקני עומד על פחות משני שליש (מתוך 324 מיליון) וזה גם בערך שיעור ההשתתפות בעבודה (אנשים שעובדים או מחפשים עבודה). מתוך כך כמות מחפשי העבודה על פי הדו"ח הרשמי הינה כ-7.1 מיליון איש. שיעור המשרות הפנויות במדינה הגיעה לכדי כמעט 6 מיליון. לכן ניתן לקבוע כי קשה לראות כיצד שוק ההעבודה ימשיך להתחמם מבלי - א. לראות עלייה חדה במשכורת ב. קפיצה בתוצר. 

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות