איתות למחר: התביעות הראשונות לדמי אבטלה בארה"ב בשפל מאז אוקטובר

|
נשר אמריקני, צילום: Getty images Israel
לאחר שאתמול פורסמו מדדי יצור שהצביעו על רגיעה בכלכלה האמריקנית, היום, פורסמו התביעות הראשוניות לדמי אבטלה בארה"ב. התביעות הצביעו על כך שלמרות הרגיעה  האחרונה בשוק הייצור, שוק העבודה ממשיך להתחזק.
בשבוע שעבר, מספר האמריקנים שתבעו דמי אבטלה לראשונה הגיע לכדי 268 אלף תביעות בלבד, לעומת הצפי של השוק שעמד על 285 אלף תביעות. התביעות בשבוע שעבר ירדו בכ-20 אלף לעומת השבוע שקדם לו.
בד בבד עם פרסום הנתונים על ידי משרד העבודה, המשרד עדכן את הנתון שלו מהשבוע שעבר שגדל לכדי תביעות בסך של 288 אלף תביעות. מדד התביעות למשך ארבעה שבועות, מדד שנחשב אמין יותר בכדי להצביע על המומנטום בשוק העבודה, ירד השבוע בסך של 14,750 תביעות אל 285,500. 
מדד התביעות השבועי אמנם אינו משפיע על דוח האבטלה שיתפרסם מחר (ו') על ידי משרד העבודה, משום שאינום נמצא בפרק הזמן הנמדד לחודש מרץ. עם זאת, המשקיעים האופטימיים יאחזו בפרסומו בכך שהנתון החזק מעיד כי שוק העבודה ממשיך להתחזק והחולשה במדדי הייצור שפורסמו לאחרונה הינה זמנית. 
הצפי הוא כי מחר דוח האבטלה של משרד העבודה יראה כי נוספו 245 אלף משרות חדשות בחודש מרץ. שיעור האבטלה אמור להישאר על סך של 5.5%, שפל של יותר מ-6.5 שנים. במידה ואלו יהיו התוצאות, חודש מרץ יהיה החודש ה-13 ברציפות בו שוק העבודה האמריקני מוסיף יותר מ-200 אלף משרות חדשות. רצף זה הארוך ביותר 

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות