למחפשי המציאות: מנהל קרן מסמן שמונה מניות ערך - כולל ישראלית אחת

בשוק המניות תמיד יש מציאות, אם אתם יודעים היכן לחפש - זו המנטרה של ג'וש שטראוס, מנהל קרן אפלסיד, שמאמין במציאת ערך גם כשהשוק בשיא
|
פקיעה
משקיעים רבים ודאי שואלים את עצמם, כשהמדדים בארה"ב קרובים לרמות שיא כל הזמנים ומתקשים למצוא כיוון ברור מתחילת השנה, איפה עוד אפשר למצוא מציאות. פתגם ישן אומר שבשוק המניות תמיד אפשר למצוא מציאות - אם יודעים איפה לחפש - אחד טוען שמצא.

ג'וש שטראוס, שותף בבית ההשקעות פקין סינגר שטראוס בשיקגו, מנהל את קרן הנאמנות אפלסיד (סימול: APPLX) שמתמקדת במניות ערך בגודל בינוני. הקרן עלתה בשנה שעברה 20%, פחות מביצועי השוק - בעיקר בגלל פוזיציה לא קטנה של 19% מהקרן שמושקעת בזהב ועוד 17% שמושקעים באג"ח ומזומן.

ביצועי המניות בקרן, שנבחרו בקפידה לפי קריטריונים מסוימים, דווקא עלו על ביצועי השוק - כמעט 40% ב-2013, גבוה בהרבה מביצועי רוב קרנות הנאמנות. שטראוס מסמן 8 מניות עם אפסייד למשקיע שמחפש בסיכון נמוך יחסי, עם שתוסיף לביצועים.

טבע (סימול: TEVA ) - את חברת התרופות הישראלית לא צריך להציג. שטראוס מאמין במניה, שנסחרת כעת במכפיל רווח עתידי נמוך בעקבות חששות מירידה ברווחיות החברה לאחר כניסת התחרות לקופקסון. למעלה מ-6% מהון הקרן מושקע במניית טבע.

ג'ון בי סאנפיליפו (סימול: JBSS ) - מניית החברה, שאחראית על שיווק בוטנים בארה"ב, זינקה יותר מ-200% מתחילת 2012 ועדיין מוערכת במכפיל רווח עתידי של 11, כלומר עם הרבה מקום לעלות. הקרן מחזיקה כמעט 5% מההון במניה זו.

מוזאיק (סימול: MOS ) - מניית החברה, אחת השחקניות הגדולות בעולם בסקטור האשלג, חטפה חזק בקיץ האחרון עם פירוק הקרטל הרוסי-בלארוסי. שטראוס מאמין שהבסיס הפונדמנטלי של החברה טוב והמניה היא הזדמנות קניה לאחר הנפילה. אפלסיד משקיעה 4.4% מהונה במניית מוזאיק.

טיטאן אינטרנשיונל (סימול: TWI ) - החברה מייצרת ציוד חקלאי, בעיקר לכלי רכב. המניה הושפעה לאחרונה לרעה בגלל ירידת מחיר התירס, שהשפיעה באופן ישיר על רווחי החקלאים, הלקוחות העיקריים של החברה. לפי שטראוס, "השוק מעריך את המניה הזו במכפיל נמוך מדי על שנה אחת לא מוצלחת, בהנחה שמחיר התירס לא יחזור לטפס". הקרן משקיעה כ-3.87% מהונה במניית טיטאן.

טויו טאנסו (סימול ביפן: 5310) - החברה היפנית, שאינה נסחרת בארה"ב, מייצרת חלקים אינטגרליים לתעשיית הלוחות הסולריים. הנפילה בסקטור זה פגעה גם בה, אבל שטראוס טוען שמדובר בתגובת יתר של השוק, וכעת היא מוערכת בפחות משווי נכסיה. כ-3.7% מהון הקרן מושקעה במנייה זו.

ווסטרן יוניון (סימול: WU ) - החברה הכי ותיקה בתחום העברות הכספים עדיין שולטת בתחום פעילות זה ובתחום שירותי תשלום. המניה נסחרת לפי של 11 עם תשואת נאה של 3%. לפי שטראוס, לתחום פעילות זה חסמי כניסה רבים שמגבילים את התחרות, והחברה נהנית מתזרים מזומנים יציב. הקרן שלו משקיעה כ-3.3% מהונה במניית החברה.

FTD (סימול: FTD ) - החברה מפעילה אתר להזמנת פרחים באינטרנט, והחלה להיסחר בשנה האחרונה. שוק המניות עדיין לא גילה את המניה הזו, לפי שטראוס, שמעריך שהיא נסחרת במכפיל רווח של כ-10. כ-3.2% מהון אפלסיד מושקע במניית FTD.

סטייפלס (סימול: SPLS ) - מניית החברה נחתכה בכשליש מחודש אוגוסט האחרון, בעקבות מעבר של לקוחות רבים לקניות באינרטנט. החברה הודיעה על פיטורים וסגירת מספר חנויות, אך שטראוס מאמין שהרשת עוד יציבה והמניה היא קניה טובה במכפיל רווח נמוך מ-11, עם תשואת דיבידנד גבוהה מ-4%. כ-2.5% מהון הקרן מושקע במניית סטייפלס.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות