אפריקה נכסים ודניה סיבוס יקימו את מתחם קריית הממשלה בירושלים בחצי מיליארד שקל

|
(2)
מתחם קרית הממשלה המחוזית, צילום: יח"צ

חברות הבת של אפריקה ישראל, אפריקה ישראל נכסים וקבוצת דניה סיבוס מדווחות היום (א') כי זכו במכרז של משרד האוצר לתכנון והקמת מתחם קריית הממשלה המחוזית בירושלים. על פי המכרז בשיטת ה-B.O.T. אפי נכסים -0.65% אפי נכסים 13,760 -0.65% אפי נכסים בסיס:13,850 פתיחה:14,130 גבוה:14,130 נמוך:13,600 תמורה:7,260,432 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: החברות יקימו ויתפעלו את המתחם לתקופה של כ-22 שנה. העלות הכוללת להקמת קרית הממשלה מוערכת בכחצי מיליארד שקל. המתחם החדש יתפרש על שטח של 80 אלף מ"ר, כ-53 אלף מ"ר ישמשו למשרדים ו-27 אלף מ"ר ישמשו לשטחים תת קרקעיים בהם חניה ומבנה ממוגן.

במסגרת המכרז התמודדו החברות על תכנון, מימון, הקמה ותחזוקה, של המתחם החדש. משך תקופת ההקמה כ-42 חודשים. כמו כן התמודדו על הזכייה בהקמת קריית הממשלה מספר קבוצות נוספות: קבוצת שיכון ובינוי – סולל בונה יחד עם האדריכל זרחי, קבוצת אשטרום יחד עם האדריכל משה צור, חברת מנרב שחברה לחברת אלקטרה יחד עם האדריכל סקורקה, חברת שפיר יחד עם האדריכלים קימל אשכולות, וחברת אפקון עם האדריכל מושלי דגן.
 
מתחם קריית הממשלה המחוזית החדש, שמתפרש על פני שטח של כ-80,000 מ"ר, יוקם על מגרש בשטח 10 דונם בין שד' שז'ר, רח' יפו, ושד' נורדאו, וירכז את החלק הארי של פעילותם של משרדי הממשלה הפזורים כיום ברחבי העיר. בין המשרדים הצפויים לעבור למשכן החדש: משרד הבינוי והשיכון, משרד הקליטה, משרד המשפטים, רשות האוכלוסין וההגירה, משרד הפנים, המשרד להגנת הסביבה, משרד הבריאות, משרד הכלכלה, משרד שירות התעסוקה, משרד החינוך, רשות האכיפה והגביה, מנהלת גמלאות של משרד האוצר, השירות המטאורולוגי , מרכז מיפוי ישראל, מנהל מקרקעי ישראל , רשות החשמל, רמ"י ואחרים.

המתחם יכלול מבנה תת קרקעי עם חמישה מפלסים ו-416 מקומות חניה, שטחי אחסנה ומבנה Data center מוגן  משולב עם חדרי מצב, שיאפשרו למשרדי הממשלה להמשיך ולתפקד בזמן חרום. מעל קומות החניון התת"ק תוקם קומת מסחר, 3 קומות לקבלת קהל למשרד הממשלה. מעל קומות אלה, יתנוססו שני מגדלי משרדים ייחודיים לגובה כולל של 24 קומות כל אחד.

אבי ברזילי, משנה למנכ"ל אפריקה ישראל נכסים אמר: "זהו פרויקט משמעותי נוסף במסגרתו אנו משתפים פעולה עם דניה סיבוס. יחד עימה הוצאנו אל הפועל מספר רב של פרויקטים בתחום ה-B.O.T כגון: מעונות סטודנטים בירושלים, קריית הממשלה בתל אביב, כביש 6 יחד עם שותפים, בית הכלא בב"ש יחד עם שותפים, ובימים אלה נמצאים ביישורת האחרונה בפרויקט החניון הגדול באזור רמת החייל בתל אביב עבור עיריית תל אביב. חבירה לחברה אחות מובילה מקבוצת אפריקה ישראל הינה מבורכת ותואמת את האסטרטגיה העסקית של אפריקה ישראל נכסים להמשך ביסוס מעמדה כשחקן מוביל בתחום ייזום, הקמה והשבחה של נדל"ן מניב בארץ ובעולם".
 
רונן גינזבורג, מנכ"ל קבוצת דניה סיבוס הוסיף כי: "לאור מורכבות העבודות הן מבחינה אדריכלית והן מבחינת הפונקציות הספציפיות שהוא צפוי למלא עבור משתמש הקצה, דרש משרד האוצר ידע ומומחיות הקיימים אך ורק בחברות הביצוע הגדולות ובמשרדי האדריכלים המובילים בארץ. הניסיון המקצועי הרב שצברה דניה סיבוס בהקמה ושדרוג של פרויקטים למשרדים ממשלתיים מורכבים תרמו רבות לזכייתה בפרויקט זה ובפרויקטים דוגמת המכרז לשיפוץ מבנה בנק ישראל בו זכתה החברה לפני כשנה, והמכרז להקמת מבנה משרד המשפטים בו זכתה לפני מספר חודשים. שני הפרויקטים יחד עם אפריקה ישראל נכסים. אנו מתמודדים בעוד מספר מכרזים גדולים, ביניהם: מכרז של משרד האוצר לקרית ממשלה בנצרת עילית ובמכרז קריית התקשוב של משרד הביטחון".

תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  על פיתוח קרית הממשלה
  dw 07/08/2016 12:28
  הגב לתגובה זו
  0 0
  למי שלא מכיר את מכרז קרית הממשלה - התוכניות העתידיות של מדינת ישראל ועיריית י-ם הן להשליש(!) את היקף משרדי הממשלה במתחם, ולהפוך אותו משממה פרוורית של בניין-חניון ענק-בניין-חניון ענק, שסיוט ללכת שם עכשיו בחמסין, לאזור ידידותי הרבה הרבה יותר להולכי רגל (כל החניונים עוברים לתת הקרקע, מוסיפים משרדים ומסחר). אפשר יהיה להגיע מת"א ברכבת הכבדה לתחנת בנייני האומה (אפשר להזמין כרטיס לאפריל 2018 :-) ) ומשם ברכבת הקלה לקרית משרדי הממשלה. פנטסטי :-) זו מגה מגה תוכנית תשתיתית. זה החלום הרטוב של ניר ברקת, שמכריז על זה בכל מקום שהוא יכול, והוא מבקש ממדינת ישראל (קרי מכספי המיסים שלנו) לשים על זה מיליארדים. לדעתי זה טיפה מוגזם כי יש עוד ערים בישראל, וי-ם כבר נהנית מתקציבי עתק ממשלתיים, על חשבון משלם המיסים. עם כל הכבוד, ויש כבוד, יש פה עוד מיליוני תושבים. למה שלא ישימו כמה לירות גם על חיפה וב"ש, כדי להרים גם אותן? ניר צריך להפשיל שרוולים, לעשות עבודה מלוכלכת ולהרים את אחוזי גביית הארנונה מכל התושבים שלו, בלי הנחות לחרדים וערבים, במקום להתעלק עלינו. בכל אופן מדובר בבשורה חשובה לירושלים.
  סגור
 • 1.
  אדריכלות ליגה ז'. מביך להציג את זה אפילו
  ירושלים מתכערת 07/08/2016 12:21
  הגב לתגובה זו
  0 0
  קודם בית המשפט המחוזי המזעזע שיקום באפס מחשבה על העיר ועכשיו שני מגדלים כעורים פחד.
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות