אורן קובי איבד את החברות מקבוצת 'אדמה', השופט - חגי אולמן מונה ככונס הנכסים

השופט אורנשטיין מינה את עו"ד חגי אולמן כמפרק זמני לחברות הבנות של אדמה - חברות טרה, פיננסים ומדיה והוציא צו עיכוב יציאה מן הארץ נגד אורן קובי

|
(8)
אורן קובי, צילום: ענת דניאלי

בית המשפט קבע צו כינוס לנכסיו של אורן קובי ופירוק קבוצת החברות בבעלותו. כמו כן, ניתן לאורן קובי צו עיכוב יציאה מן הארץ. נשיא בית המשפט המחוזי בתל אביב, השופט איתן אורנשטיין בהחלטתו: "הגעתי למסקנה שדין בקשות הפירוק הזמני של החברות ובקשת כינוס הנכסים הזמני של בעל השליטה להתקבל. משכך, אני ממנה את עו"ד חגי אולמן כמפרק זמני לחברות טרה, פיננסים ומדיה. על המפרק הזמני להפקיד התחייבות עצמית בכל אחד מהתיקים בסך 150 אלף שקל". 

השופט אורנשטיין קבע לפרק את קבוצת החברות שבבעלות אורן קובי. חברת לוג מדיה שעסקה באופציות בינאריות וכן חברת 'טרה' ששיווקה אדמות חקלאות בדומה לחברת  האם 'אדמה'.

ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון. אולי זה אתם?

השאירו פרטים ונחזור אליכם

העלאה
* כל השדות חובה

תודה שהשארת פרטים, נשתדל לחזור אלייך בהקדם

על פי השופט, נעשה ערבוב שבין כל החברות מבחינת שלל היבטים מהכספים שזרמו בין כל החברות ועד העובדים שעבדו בכל החברות: "מסתבר שהיו העברות כספים במיליוני שקלים מחברה אחת לרעותה, בין באמצעות החברה האם ובין במישרין כאשר לרוב הדבר נרשם בכרטסות של חברת האם. הדברים נכונים גם באשר למשיכות של בעל השליטה. לשיטתו ובהתאם לייעוץ שקיבל הוקמה חברת האחזקות שאליה התנקזו הכספים מכלל החברות ואצלה נרשמו ההוצאות והחיובים של החברות השונות לרבות של בעל השליטה. כך לדוגמא, אם אדמה חילקה רווחים, אלו הועברו ממנה לבעל השליטה; כספים שהתקבלו מחברה אחרת בקבוצה הועברו אליה וממנה לחברות הבנות או מי מהן".

השופט אורנשטיין התייחס לפעילות החברות וכן לכך שחברת טרה התנהלה בצורה לקויה, באופן הצגת עלויות הרכישה ובעיקר "לעמלה שמקבלת החברה". כך למשל, בפרויקט בבנימיה מצוין שעמלת המשווק היא בסך 8,000 שקל, אך מחקירת אורן קובי עולה כי העמלה הסתכמה ב-60-80 אלף שקל. "דהיינו מלכתחילה הסכמי ההתקשורת מבוססים על מצגים שרחוקים מהמציאות מרחק רב", כתב אורנשטיין בהחלטה. 

בהחלטה נראה כי לא היה צל של ספק בצורך לפרק את החברות: "החברות הפסיקו את פעילותן; אין ברשותן מקורות כספיים וגם לא קיימת היתכנות למקורות כספיים לתשלום שכר לעובדים או למימון המשך פעילות. לכן, סבורני שלא יגרם נזק לחברות כתוצאה ממתן צווי פירוק זמניים. לעומת זאת, קיים חשש שאם לא יינתנו צווי פירוק זמניים אזי תימשך הפעילות הבעייתית של החברות, תוך עירוב בין אלה ובאופן שיהיה קשה אם לא בלתי אפשרי להשיב את המצב לקדמותו", ציין אורנשטיין. 

"מצטיירת תמונה של נהנתן שחי ברמת חיים בזבזנית ומכספים שלא לו"
על אורן קובי והתנהלותו אמר השופט כי "בעל השליטה משך מחברת האם כ-22 מיליון שקל שמהווה חוב אישי שלו לחברת האם. הכספים שימשו לרכישת נכסים לשימושו האישי של בעל השליטה ובהם השקעות בדירות יוקרה לצד רכישת מוצרי מותרות בעשרות מיליוני שקלים. מצטיירת תמונה של נהנתן שחי ברמת חיים בזבזנית ומכספים שלא לו. לעניין זה אציין הוצאות ביגוד בכחצי מיליון שקל, הוצאות כיבוד ואירוח בסך של כ-284 אלף שקל; שיפוצים במשרדים שכורים בסך של כ- 10 מיליון שקל; רכישת רכבי יוקרה בסכומים של מאות אלפי שקלים; שיפוץ הדירות של בעל השליטה מכספי החברה בסך של 6.5 מיליון שקל. בנוסף הועברו לאמו של בעל השליטה, הגב' דן סך של 260כ-260 אלך שקל  וכן נרכש עבורה רכב מסוג מרצדס מכספי החברה".
 

תגובות לכתבה(8):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 8.
  איך המכוער הזה לא בכלא איך?? (ל"ת)
  אודי 04/07/2016 08:57
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 7.
  זה סופו של כל בלון (ל"ת)
  כותב 04/07/2016 08:44
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • 6.
  חייב לשבת בכלא
  אלכס 04/07/2016 08:39
  הגב לתגובה זו
  0 0
  ברור לכול שמדובר במעשה נוכלות של נוכל בדומה לסיפור של ענבל אור-אם הסיפור של השניים לא ייסתיים בישיבה בכלא פלוס קנס כספי גבוהה אז זו הזמנה מפורשת לנוכלים נוספים לעשות בדיוק כמוהם ולא לשלם את המחיר
  סגור
 • 5.
  הכסף כבר מזמן בשוויץ (ל"ת)
  מרקו 04/07/2016 07:30
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 4.
  נוכל
  אהרון 03/07/2016 22:07
  הגב לתגובה זו
  0 0
  עוד נוכל פחות בשוק הנדלן
  סגור
 • 3.
  כמו ענבל קריאף אור שדאגה לאמה ולאחיה כך הוא דאג לאימו
  אריה 03/07/2016 17:35
  הגב לתגובה זו
  0 0
  לא יתכן שלא היה איזה שהוא פיקוח על הכספים הרי רוב הכספים נלקחו מלקוחות תמימים שהאמינו בעסקי אוויר ובהבטחות על התעשרות מהירה ולא בדקו לעומק לאן כספם הלך אני מקווה שלהבא יצטרכו הרוכשים לוודא לאן הועבר כספם ואיך הועבר ולא ליפול במלכודת של ענבל אור ושל קובי אורן ללא שום פיקוח ממשי שנית איפה היו הנאמנים שהיו חייבים לבדוק להתריע ולפעול לטובת הרוכשים הללו שהאמינו בהבטחות שווא של קובי ובמצגי רמיה מתוכננים היטב ובלחצי חתימות באותו היום ללא יכולת בדיקה ובירור מה איך ולמה הלחץ הבילתי הגיוני הזה ועוד תעלולים שונים ומשונים כולל העברת צקים לגביה אלימה ומיידית ללא אפשרות ביטול מיידי לאחר שהרוכשים הבינו שנפלו במלכודת עוקץ מתוכנן היטב היטב לכן מגיע לו עונש חמור למען יראו ויראו אחרים
  סגור
 • 2.
  עוד תכשיט לאוסף
  שלום 03/07/2016 17:15
  הגב לתגובה זו
  0 0
  עוד אחד מבריק שידע לקחת ולהנות מכספים של אחרים אין אחריות פלילית לו ולענבל אור ???????
  סגור
 • 1.
  אוי אמא שלו אמא שלו (ל"ת)
  nav 03/07/2016 16:16
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות