הדיון אתמול חשף - השכר החודשי של עובדים בקבוצת 'אדמה'

הדיון אתמול בעניין פירוק החברות הבנות של 'אדמה' לא חשף איפה הכסף שנטען כי קובי לקח מחשבונות הנאמנות - מה שכן נחשף הוא כמה הרוויחו חלק מהעובדים
|
(10)
אורן קובי, צילום: ענת דניאלי

הדיון בעניינה של 'אדמה' התקיים אמש ועסק בבקשות של עובדי החברות השונות בקבוצת 'אדמה' לפירוק זמני של החברות האחיות. בתום הדיון, נשיא בית המשפט המחוזי, השופט איתן אורנשטיין החליט לעכב את ההכרעה עד לאחר ה-26 ליוני וזאת "על מנת לאפשר לב"כ החברות ובעל השליטה להציג מתווה שיהיה לתועלת כלל הצדדים".

במהלך הדיון קובי התנהל בעצבנות ולא רצה להשיב לשאלות שעסקו בהיכן כספי הרוכשים. נוסף על כן, כינה את אחד מהנוכחים 'חוצפן' וכן התעמת עם השופט אורנשטיין.

"ההוצאה להורג שלי הייתה מהיום הראשון. זה ידוע לכולם. זה גמור מראש - מנסים לעשות לי מה שעשו לענבל אור", הצהיר קובי. "אתה מתחכם איתי", נזף השופט בקובי, וביקש שישיב לשאלות. השופט אורנשטיין: "לפי החוזים שערכת, הכסף אמור היה להיות מופקד בחשבון הנאמנות. מסתבר שהוא איננו שם. אני נותן לך להסביר, אם יש לך הסבר. מכרת ללקוחות זכויות בנכסים שלא נרכשו אפילו מבעלי הקרקע. אסור היה למשוך את הכסף, גם לבנק אסור היה, וגם לא לך. מדוע הכספים לא מצויים בחשבונות הנאמנות?".

קובי לא באמת השיב היכן הכספים ואמר "אנחנו רכשנו חלק מהנכסים בשם הרוכשים. קנינו בנאמנות עבור הרוכשים. גם כשלקוח לא שילם, הוא קיבל את הנכס. הדו"ח של מפרק ('אדמה') חגי אולמן לא נכון. הוא מכפיש ומגדף אותי. מבנה העבודה שלנו היה של 4 שנים, בהיקף של 350 מיליון שקל. 250 מיליון שקל מתוך הסכום הזה הינו של אנשים שקיבלו את כל הקרקעות שלהם, בין אם מעבר לים ובין אם בתוך תוכנית או בסוף תוכנית".

השופט: "כספי לקוחות שאמורים להיות בנאמנות, אינם שם - היכן הכספים?" אך לא הייתה לכך תשובה מצידו של אורן קובי. 

הרבה כסף: הצהרות השכר של העובדים בדיון 
הדיון האם לפרק את שלושת החברות הבנות בקבוצת החברות של אורן קובי הינו משום בקשותיהם של העובדים כשם שלטענתם לא קיבלו שכרם כבר מחודש אפריל. העובדים לשעבר שהעידו בבית המשפט, הציגו כי הרוויחו "לא רע" בלשון המעטה כשעבדו בקבוצת החברות של אורן קובי. 

בפתח הדיון עלתה לדוכן עובדת לשעבר ת.ס שנחקרה ע"י עורך דינו של קובי, עו"ד שביט, ששאל: "עבור מה הכנת את התצהיר?" ת.ס השיבה "לגבי המשכורת שלא קיבלנו. לא קיבלנו את המשכורת מהחודש האחרון, מאי 2016. גם את משכורת אפריל לא קיבלתי". שביט שאל מה השכר החודשי שלה והיא השיבה: "המשכורת האחרונה שלא קיבלתי היא על סך 28 אלף שקל" וזאת כאשר עבדה בחברת הבת טרה. 

מצהיר נוסף שעלה על הדוכן הינו העובד א.ב. "למיטב הבנתי, חייבים לי 74 אלף שקל על חודש אפריל ועוד 3,000 על חודש מאי, כל זה ברוטו", אמר א.ב בהצהרתו. עו"ד שביט שאל: "את החשבון עשית על סמך חוזה העבודה?" וזה ענה "כן ועל סמך דברים שהובטחו לי. לא קיבלתי אותו אותו מעולם (חוזה העבודה)". העובד עבד בחברת הבת 'בלוג מדיה' העוסקת באופציות בינאריות. עו"ד שביט שואל את ברג "האם הפעילות שלך, היתה חוקית", וזה ענה "אני מעדיף לא להשיב".

גורם לשעבר בחברת אדמה: "היו אנשים שעבדו והרוויחו כ-50 אלף שקל כל חודש ממכירת הקרקעות"
בשיחה עם גורם לשעבר בחברת 'אדמה' בדקנו את הנתונים והאם הסכומים האמורים היו מקובלים ונהוגים: "בחברת אדמה במשרת מתאם עסקאות העובד קיבל שכר בסיס של 5,000 שקל ובמידה ומגיעים ליעד מכירת העסקאות באותו החודש התקבלה תוספת של 2,000 שקל בחודש. במידה ומגרש נמכר התוספת לשכר עמדה על 500 שקל".

"בתפקיד של יועץ הרוויחו 7,000 שקל שכר בסיס, על כל מגרש היועץ קיבל תוספת שכר של לא פחות מ-8,000 שקל אם מדובר בקרקע בת"א ואם הקרקע בכרכור התוספת עמדה על כ-2,000 שקל (כ-2.5% משווי העסקה)". 

אותו גורם סיכם ואמר כי "היו אנשים שעבדו והרוויחו כ-50 אלף שקל כל חודש. הייתה אחת כזו שכל חודש הרוויחה ככה וקראה לעצמה 'סמנכל"ית' עד שזה עצבן את אורן קובי שפיטר אותה".

תגובות לכתבה(10):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 7.
  מי זו המטומטמת שלא הסתפקה ב- 50K וגם רצתה "כבוד"
  יובל 22/06/2016 09:23
  הגב לתגובה זו
  3 0
  ולכן פוטרה?
  סגור
 • 6.
  הייתי תובע את העובדים על רמאות לקוחות תמימים!! (ל"ת)
  הגנגסטר 22/06/2016 08:12
  הגב לתגובה זו
  3 1
  סגור
 • 5.
  העובדים בלוג מדיה גנבו כספים מלקוחות בחו"ל
  יודע משהו 21/06/2016 15:20
  הגב לתגובה זו
  14 0
  עכשיו הם רוצים את הכספים שהם גנבו. אם יחקרו את הפעילות בלוג מדיה לעומק, יגלו שמדובר בתרמית גדולה בהיקף בינלאומי. מי שניצח על הכל והיה יד ימינו של אורן קובי, היה המנכ"ל של לוג מדיה בכבודו ובעצמו, מר רז לוי. שותף חיוני לפשע. הוא ואורן קובי צריכים להיכנס לכלא. בושה וחרפה למשטרה ולפרקליטות שנותנת לעבריין כמו רז לוי להסתובב חופשי.
  סגור
 • 4.
  שיטה חדשה: גניבה והלבנת הון דרך "משכורות" לעובדים מטעמו
  נשמע הזוי 21/06/2016 15:08
  הגב לתגובה זו
  5 0
  מעניין לראות את חוזים חתם איתם וכמה כסף הם מסיתירים עבורו בחשבונות הבנק שלהם כ"משכורת ובונוסים".
  סגור
 • הם באמת אף פעם לא הביאו את החוזה. מחזיקים הכל אצלם (ל"ת)
  עובד לשעבר 01/07/2016 20:36
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • טען עוד
 • 3.
  לכאורה הלוואשמוכר האופציות הבינאריות ישאר מובטל לעולמים (ל"ת)
  איש ישר 21/06/2016 15:00
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • 2.
  תיכף אני מוציא את הממחטה - שמח שאכלו אותה. הייתי שם
  רן 21/06/2016 14:11
  הגב לתגובה זו
  8 0
  שמעתי וראיתי את המודעות ואחרי שפעם השארתי פרטים, התקשרו אלי כל יומיים עד שלבסוף הלכתי אצלם לפגישה במשרדים המפוארים ליד בית המשפט. אשת מכירות שחצנית ומגעילה הבטיחה הרים וגבעות, אמרתי שאחשוב על זה והלכתי, מתוך מחשבה שבחיים לא אשים שם כסף. מתברר שצדקתי. הלוואי אמן סלע שיקחו להם את כל הרכוש והכסף שלקחו מלקוחות שהתפתו להבטחות
  סגור
 • 1.
  ממש לא כואב הלב
  ערן 21/06/2016 13:08
  הגב לתגובה זו
  16 2
  אני לגמרי לא מרחם על העובדים שנותרו ללא עבודה ועם שכר מולן . אלה העובדים ששיתפו פעולה עם מנגנון השקר וההונאה של אזרחים תמימים שהאמינו למסעות השיווק השקריות . אני לא מאמין שמרבית העובדים היו שותפי סוד להונאה וההובלה לשוד הכספים של הלקוחות התמימים . כמעסיק אני לחלוטין לא מעיז לקלוט כאלה עובדים למשרדי .
  סגור
 • לא יזיק אם יחקרו את חלקם במעשים
  דג 21/06/2016 14:18
  הגב לתגובה זו
  11 0
  קשה להאמין שהם לא ידעו שהם משכנעים אנשים תמימים לרכוש קרקע בעייתית. והכל בשביל פרמיה. אני מניח שהמצב אצל ענבל אור לא היה שונה, וגם שם אנשי המכירות ידעו כי הם מוכרים אשליות
  סגור
 • חובה לחקור את הפעילות בלוג מדיה
  יודע משהו 21/06/2016 15:23
  הגב לתגובה זו
  3 0
  מדובר (בלא צל של ספק) בפעילות פלילית בקנה מידה בינלאומי. מוזר שהתקשורת לא עלתה על זה. העיתונאי הראשון שיגלה מה קרה, יחזיק בידיו סיפור יוצא דופן. סקופ זה יהיה בלשון המעטה יחסית למה שקרה. ומה שקרה היה נורא ואיום.
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות