האופציות על הדולר מאותתות על עליה: "התגברות חוסר הודאות בשווקים מחזקת את הדולר"

כך אומרים בחברת שקל-אג'יו. איזי-פורקס: אם לפני שבוע נראה היה שהמספר 3.90 רלבנטי, אזי השבוע נראה כי הסיכויים לעליה גבוהים יותר
|
האופציות על הדולר מאותתות על עליה: "התגברות חוסר הודאות בשווקים מחזקת את הדולר"

ביום שיש נחלש הדולר בשיעור של 0.22% מול השקל ושערו היציג נקבע על 4.145 שקלים לדולר. האופציות על הצמד שקל-דולר מאותתות כעת על עליה צפויה של 0.43% לרמה של 4.163 שקל לדולר בפתיחת שבוע המסחר מחר (ב').

"עם פתיחת שבוע המסחר במט"ח צפוי הדולר להתחזק מול השקל, ובכך להמשיך את המגמה אשר החלה סמוך לקביעת השער היציג ביום שישי". כך מעריכים גדעון בן נון, מנכ"ל שקל מקבוצת שקל, וניר ינאי, מנהל חדר המצב בשקל אג'יו.

בן נון וינאי מציינים כי "ביום שישי פורסמו נתונים בגוש האירו, שכללו את בגוש, אשר הצביע על עליה של 0.4% בחודש אפריל, וכן את השינוי ב- GDP, התוצר הגולמי, אשר הצביע על התכווצות שיא של 2.5% ברבעון הראשון. נתונים אלה הביאו את האירו להיסחר תחת לחץ, כאשר גוברות הערכות כי מדיניות הבנק המרכזי האירופי תיאלץ להגיב בהמשך הורדות , כמו גם נקיטת אמצעים נוספים מעבר לתוכנית הנוכחית לרכישת בסך 60 מיליארד אירו. הפרסומים תרמו לאקורד הסיום השבועי, לפיו סיום המסחר היה במגמה של התחזקות הדולר מול האירו.

בין האירועים המרכזיים שצפויים להשפיע על שער הדולר בשבוע הקרוב מציינים בן נון וינאי את "הפרסום של תיעוד ועדת השוק הפתוח הפדרלי (FOMC) לבחינת מצב המשק האמריקאי, הצפוי ביום רביעי. בתור הנחיה ותחזית לעתיד מדיניות הריבית במשק האמריקאי, צפוי פרסום זה להוות סמן להמשך כיוון הדולר בעולם וכנגזרת לכיוונו מול השקל", הם אומרים.

בכל הנוגע למגמת המסחר בימים הקרובים מציינים בן נון וינאי כי "החזרה של חוסר הוודאות בשווקים מסייעת לביסוס עוצמתו של הדולר הן בעולם והן בשוק המקומי. אנו מעריכים כי בימים הקרובים הדולר ינוע בטווח של 4.05-4.20 שקל לדולר. אנו ממשיכים להניח כי בהמשך השנה נראה את השער עולה ומתקרב ל- 4.5 שקל לדולר".

מחברת איזי-פורקס נמסר כי "התמיכה לדולר מעל 4.10-4.11 ומצב האינדיקאטורים העדכני משנים את התמונה הטכנית שיש לנו ביחס לדולר. אם לפני שבוע נראה היה שהמספר 3.90 רלבנטי, אזי השבוע נראה כי הסיכויים לעליה גבוהים יותר. מהלך מעל 4.17 יחזק את הסיכויים האלו ומהלך מעל 4.20 ילמד על השער 4.35 כעל היעד הבא. מהלך מתחת ל-4.10 ילמד על המשך מגמת הירידה".

מחברת פינוטק נמסר כי נתוני האינפלציה האחרונים "לא מבשרים נצורות למשק הישראלי ועל פי כלכלנים בכירים נראה שהמשקיעים יחלו בהזרמת קניות למטבע האמריקני אל מול השקל, בייחוד באם האוירה השלילית תמשך במגמה הנוכחית. שבירת של רמת ההתנגדות ב-4.1650 מהווה כעת איתות חם לקניית הצמד דולר-שקל לכוון 4.1750 שקל לדולר, בעוד שבירת רמת התמיכה ב-4.1180 תהווה איתות למכירת הצמד עם סטופ לוס ב-4.1608 שקל לדולר".

עוד מציינים בפינוטק כי למרות העלייה הגדולה במדד אפריל, צפוי נגיד , פרופ' סטנלי פישר להותיר את הריבית בחודש יוני ללא שינוי. ברמה של 0.5%. בימים האחרונים ציין פישר יותר מפעם אחת כי במצב הנוכחי אין צורך בהפחתת ריבית נוספת וכי בנק ישראל אינו מתכוון להגיב על נתון אחד, בעיקר כשהוא מושפע מגורמים עונתיים. עליית ריבית עלולה להכביד על התאוששות המשק הישראלי ואף להחריף את חוסר האמון בין המשקיעים לבין בנק ישראל, מה שעלול להשפיע קשות על המסחר בדולר-שקל.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות