ירידה חדה מהצפי במס' התביעות לדמי אבטלה - שפל ממארס 2008

החוזים בוול סטריט עברו לעליות קלות. מספר התביעות הראשוניות לדמי אבטלה ירד ב-13 אלף ל-348 אלף לעומת צפי ל-468 אלף. התחלות הבנייה בינואר עלו ב-1.5% ל-699 אלף
|
(קרדיט: Getty Images Israel)
מהפך בחוזים העתידיים על המדדים המובילים בארה"ב שעברו לעליות קלות לעומת ירידות שאיפיינו אותן במהלך מרבית שעות היום, זאת לאחר שפורסמו מספר נתונים מאקרו כלכליים חזקים בתחום התעסוקה והנדל"ן.

התביעות הראשוניות לדמי אבטלה ירדו לרמתם הנמוכה ביותר מאז מארס 2003, כאשר בשבוע האחרון ירד מספר התובעים ב-13 אלף ומספר התביעות הראשוניות הסתכם ב-348 אלף. הירידה היתה חדה יותר מהצפי שהיה לעלייה ל-368 אלף תביעות ראשוניות בשבוע שהסתיים ב-11 בפברואר.

נתון חזק נוסף זרם לשוק מכיוון שוק הנדל"ן, שם עלו התחלות הבנייה בינואר ב-1.5% והסתכמו ב-699 אלף לעומת צפי לעלייה מתונה יותר שהיתה צפויה להצביע על התחלות בנייה בהיקף שנתי מתואם של 688 אלף. מזג האוויר החמים יחסית בינואר האחרון הוא שתרם לעלייה בהתחלות הבנייה בארה"ב.

נציין כי גם הנתון לחודש דצמבר עודכן כלפי מעלה והצביע על 689 אלף התחלות בניה לעומת דיווח קודם על 657 אלף בתים שבנייתם החלה. למרות השיפור ציינו אנליסטים כי היקף התחלות הבנייה עדיין נחשב לנמוך על רקע ההתאוששות האיטית בתחום הנדל"ן בארה"ב.

הנתון השלישי שפורסם היה מדד המחירים ליצרן או המחירים הסיטונאים שעלו בינואר ב-0.1%, עיקר העלייה מיוחס לעלייה במחירי התרופות בארה"ב. בשוק ציפו לעלייה חדה יותר בשיעור של 0.5%, בעיקר על רקע הצפי להשפעה ניכרת יותר של עליית מחירי הדלק, אולם עלייה של 2% במחירי הדלק קוזזה ברובה על ידי הירידה בעלויות החשמל והדלק לחימום בתים. בסה"כ ירדו מחירי האנרגיה בינואר ב-0.5%. בנוסף מחירי המזון בארה"ב ירדו בינואר ב-0.3% בזכות הירידה במחירי הירקות הטריים והמיובשים.

נציין כי בניטרול עלויות האנרגיה והמזון הפתיע מדד הליבה בעלייה של 0.4% בינואר, כפול מצפי השוק שהיה לעלייה של 0.2%. בינואר 2012 נרשמה עלייה שנתית של 4.1% במחירים הסיטונאיים, העלייה השנתית המתונה ביותר שנרשמה בארה"ב מאז פורסמו נתונים אלו בינואר 2011.תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות