אחרי ירידה של יותר מ-20% מהשיא בחצי שנה - יו"ר על בד מדבר

אמנון ברודי על הסגירה בקנטקי: "הבנו שצריך שינוי; חיסכון של מאות אלפי דולרים"
|
(1)
אמנון ברודי, צילום: יח"צ

לאחר שמחיר מניית על בד ירד ביותר מ-20% בחצי שנה מהשיא שנרדם במאי 2017, יצרנית הבדים הלא ארוגים הודיעה אמש על החלטה אסטרטגית להעברת פעילות המפעל לייצור מוצרי ספיגה מקנטקי לצפון קרוליינה במהלך שנת 2018. בכוונת החברה להקים בצפון קרוליינה מרכז לוגיסטי שירכז את המשלוחים של פעילויות המגבונים, הטמפונים ומוצרי הספיגה. על בד צופה כי היתרונות והסינרגיות של הפעילות המשותפת בצפון קרוליינה עשויים להיות מהותיים ויחסכו לחברה מאות אלפי דולרים בחיסכון בעלויות ניהול, לוגיסטיקה ומשלוחים.

אמנון ברודי, יו"ר על בד, אמר בשיחה עם Bizpoortal: "זה נכון שהאתר בקנטקי הפסיד בשנים האחרונות ובהחלט האתר צריך שינוי יותר משמעותי. הנהלת החברה עשתה בחינה אסטרטגית בכלל של החברה ובפרט בנושא ההגיינה הנשית בארה"ב והגענו למסקנה כי במבנה התחרות הקיים בהחלט יש פה פוטנציאל, בוודאי בשוק של מוצרי הספיגה. נזכיר כי כרגע על בד הוא שחקן מוביל בתחום הטמפונים בפרייבט לייבל בכל הרשתות בארה"ב עם נתח שוק של 75%. בהמשך להצטיידות הבנו שצריך לעשות שינוי שהוא חיבור בהיבט התפעולי וגם בעניין העברת המפעל".

ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון. אולי זה אתם?

השאירו פרטים ונחזור אליכם

העלאה
* כל השדות חובה

תודה שהשארת פרטים, נשתדל לחזור אלייך בהקדם

בכוונתה של על בד לשכור מבנה קיים בסמיכות למפעל המגבונים בצפון קרוליינה, אשר ישמש את המפעל למוצרי ספיגה ואת המרכז הלוגיסטי. "המפעל בקנטאקי מיושן, בנוסף אנחנו נתקלים בשנה האחרונה במחסור של ידיים עובדות, בשילוב של מפעלים באזור שיכולים לשלם יותר ממה שאנו יכולים לשלם. בצפון קרוליינה אנו מגייסים אנשים בקלות עדיין ומדובר בסביבה יותר נוחה. מתחבר לכך הסינגריות הקיימות. בנוסף ברגע שהמפעילים במרחק של 3-2 ק"מ אפשר לחסוך בפונקציות כפולות. צריך לזכור ברקע כי הטמפונים מגיעים מהארץ והיום מאוחסנים חלקן בצפון קרוליינה, חלק גדול מאוחסן במחסנים חיצוניים. המהלך הוא לא רק כרוך בהערבת הייצור אלא גם בריכוז הלוגיסטיקה במבנה אחד - מה שיאפשר חיסכון בעליות הפצה בהיקף מעבר למאות אלפי דולרים".

החברה פועלת לקבלת מענקים ותמריצים מממשל המחוז בצפון קרוליינה. "אנחנו בתהליכים לקבל הטבות משמעותיות מהממשל שכן בסך הכל אנו מביאים באופן מיידי יותר מ-100 עובדים בתכנית 5 שנתית, כולל מפעל המגבונים שצפוי להתפתח, ונגייס שם עוד 250-200 עובדים ולפחות באיזור של צפון קרוליינה", אומר ברודי. "זה מאד מלהיב אותם".

לדבריו החברה צפויה לקבל מענקים והוזלה של הארנונה וגם יש תכניות מיוחדת בה מקבלים החזר של 80% ממס שהעובד משלם. כלומר כל הסכומים הללו מצטברים להיקף מהותי. "אנו מחכים לקבל את האישור לחבילה הזו בימים הקרובים", הוסיף ברודי.

לאחר העברת המפעל, בכוונת החברה למכור את הנכסים שיוותרו בקנטקי. לדברי ברודי המכונה החדשה של החברה לא תימכר וכרגע אין ביכולתה של החברה להעריך את היקף התמורה של מימוש הנכסים. במקביל למהלך של העברת המפעל, הזמינה החברה קו ייצור חדש לייצור תחתוניות, שצפוי להתחיל לפעול במפעל החדש במחצית השנייה של שנת 2018, ויאפשר לחברה להרחיב את היקף לקוחותיה בפעילות מוצרי הספיגה. בנוסף, הרחבת פעילות הייצור תאפשר לחברה להקטין את היבוא המשמעותי של מוצרי הספיגה מסין ובכך להיענות לרצון הרשתות הגדולות לרכוש מוצרים המיוצרים בארה"ב.

תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  כשלונות ניהוליים
  אלי 17/01/2018 23:03
  הגב לתגובה זו
  1 0
  על בד צריכה להחליף את ההנהלה לאחר הכישלונות בקנטקי ובדימונה. בארה"ב העיסקה לא מוצלחת ובדימונה עלות הקמת המפעל חרגה בעשרות % מהמתוכנן. כך לא מנהלים עסקים! חומר למחשבה לדירקטורים.
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות