הצרות ברוסיה: זאת המניה שחוטפת היום הורדת מחיר יעד מ'אגוד'

חברת אבגול העוסקת בייצור בדים לא ארוגים לתעשיית ההיגיינה פועלת ברוסיה ונאלצת להפחית 18 מיליון דולר ברבעון הרביעי. באגוד חוששים כי המחיקות עלולות להימשך
|
(1)
דאגת המשקיעים

בנק אגוד מוריד היום את המלצתו למניית אבגול -1.92% אבגול 230 -1.92% אבגול בסיס:234.5 פתיחה:234.5 גבוה:233.9 נמוך:229.4 תמורה:34,929 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: לדרגת '' ומפחית את מחיר היעד למניה. האנליסט אלי פנסקי מציב למניה של 2.9 שקלים בלבד, זאת לעומת ההמלצה הקודמת שעמדה על 3.15 שקלים. מחיר היעד החדש נמוך בכ-5% ממחיר הבסיס של המניה הבוקר במסחר.

חברת אבגול עוסקת בייצור בדים לא ארוגים לתעשיית ההיגיינה. בראיית קדימה הפעילות של אבגול ברוסיה צפויה להוביל את אבגול לרשום ירידת ערך של 18 מיליון דולר. לדברי פנסקי: "תיתכן הפחתה נוספת ככל שהרובל ייחלש מעבר ל-70 רובל לדולר". עוד מציין פנסקי לשלילה אפשרות לחולשה במכירות לשוק הרוסי.

בצד החיובי פנסקי מציין כנקודות חוזק אפשרות לשיפור תפעולי נוסף בקו בארה"ב ואפשרות להקטנת ההוצאות התפעוליות בעקבות ירידה במחיר הנפט. נתון נוסף שעשוי לשחק לטובתה של אבגול הוא ניצול הזדמנויות ברוסיה - עלויות הייצור נקובות ברובל והמכירות הינן בדולר ובאירו.

פנסקי מזכיר למשקיעים כי אבגול התחייבה לעמוד ביחס הון למאזן של יותר מ-20%. שני רבעונים מתחת ליחס זה עלולים לגרור העמדה של האג"ח לפירעון מיידי. נכון לסוף ספטמבר יחס ההון למאז עמד על 22.5% והוא עדיין אינו כולל את ההפחתה החשבונאית.

ככל הנראה הפחתת מחיר היעד למניה נבעה משינוי בשיעור ההיוון בעקבות המצב ברוסיה. פנסקי לוקח בחישובים שלו שיעור של 10%, זאת לעומת שיעור של 9% על פי המודל הקודם. הדבר מוריד את שווי החברה ואיתו גם את מחיר היעד.

תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  עכשיו נזכרו
  אברהם 02/02/2015 22:30
  הגב לתגובה זו
  0 0
  נכבדי בנק אגוד רק עכשיו נזכר, לאחר שהמניה ירדה עשרות אחוזים, עכשיו תתחיל להתאושש
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות