הלמן אלדובי ואספן גרופ רכשו את בניין דויטשה טלקום בדיסלדורף

היקף העסקה כ-233 מיליון שקל והוא אומר להניב דמי שכירות שנתיים של כ-16 מיליון שקל
|
אילן גיפמן וגיא פרג, צילום: ישראל הדרי

החברות {אספן גרופ} והלמן אלדובי (באמצעות קופות הגמל) מבצעות עסקה ראשונה משותפת בגרמניה - היום מדווחות שתי החברות, כי שותפות בה אספן גרופ מחזיקה 51% (בשרשור) והלמן אלדובי המחזיקה 43.9%, התקשרו בהסכם לרכישת נכס בעיר דיסלדורף בגרמניה בתמורה לכ- 232.5 מיליון שקל (כ- 48.8 מיליון אירו).

הנכס הנרכש הוא בניין משרדים חדש, הנבנה בימים אלה ובנייתו צפויה להסתיים בסוף החודש. שטח הנכס להשכרה עומד על כ- 34,130 מ"ר (הכולל מבנה משרדים בשטח של כ- 17,785 מ"ר ומבנה בניין מקורה בין 3 קומות בשטח של כ- 16,500 מ"ר המיועד ל- 467 מקומות חניה).

הנכס מושכר ברובו לחברת התקשורת הבינלאומית דויטשה טלקום לתקופה של 10 שנים עם 3 אופציות להארכה, בנות 2 שנים כל אחת. יתרת הנכס מושכרת לחברות אחרות ודמי השכירות השנתיים מסתכמים בכ-16 מיליון שקל (כ-3.36 מיליון אירו) ומשקפים ברוטו של כ- 7% על ההשקעה (כולל הוצאות עסקה). יצויין, כי מלוא דמי השכירות צמודים מדי שנה למדד המחירים הגרמני.

לצורך הרכישה, קיבלו הרוכשות מכתב כוונות ממוסד בנקאי בגרמניה שליווה את בניית הנכס, לקבלת הלוואה בסך של כ- 158.4 מיליון שקל (כ-33.26 מיליון אירו) לתקופה של 10 שנים, הנושאת שנתית קבועה בשיעור של 3.1%. את יתרת התמורה, בהיקף של כ- 74 מיליון שקל (כ- 15.54 מיליון ), יממנו הרוכשות ממשאביהן העצמיים. השלמת העסקה צפויה למועד שלא יאוחר מסוף חודש ינואר 2014.

גיא פרג, יו"ר אספן גרופ: "זוהי עסקה ראשונה שאספן גרופ עושה בשותפות עם גוף מוסדי ישראלי. מדובר בנכס חדש שמושכר לשוכר חזק ובמיקום טוב בגרמניה. אנחנו מאמינים שעסקה זו היא תחילתו של שיתוף פעולה בין אספן גרופ עם השוק המוסדי בהשקעות בחו"ל"

אילן ארצי, מנהל השקעות ראשי בהלמן אלדובי: "השקעה זו הינה חלק משורה של השקעות ריאליות נוספות אותן בית ההשקעות בנכסים מניבים עם שוכרים איכותיים המניבים תשואות טובות לעמיתים ומקטינים את הסיכון בתיק ההשקעות, המושקע רובו בשוק ההון."

המבנה בדיסלדורף; קרדיט: ישראל הדרי
המבנה בדיסלדורף; קרדיט: ישראל הדרי

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות