מניית היום - מזנקת ב-16% בעקבות הסכם השקעה בקנאביס רפואי

תשלם לחברת לארה-פארם 0.8 מיליון דולר עבור 26% מהמניות; "פוטנציאל להפוך לספק עולמי של פתרונות תחליפים למריחואנה רפואית"
|
(5)
טיל בליסטי
חברת {תראפיקס ביו} דיווחה היום על חתימת הסכם השקעה סופי בחברת לארה–פארם, העוסקת בתחום הקנביס הרפואי והמפתחת פורמולציה סינתטית המבוססת על קנבינואידים למתן באמצעות משאף, המהווה תחליף תרופתי למריחואנה רפואית.

תראפיקס ביוסיינסס תעביר ללארה את סכום ההשקעה הראשונית 0.8 מיליון דולר שיחולק על פי לוח תשלומים שנקבע בהסכם, כנגד החזקה של כ-26% מהון המניות המונפק והנפרע של לארה.

תראפיקס ביוסיינסס תשקיע בלארה סך כולל של 1.5 מיליון דולר ארה"ב, בכפוף להתקיימותם של מספר אבני דרך בלוחות זמנים שנקבעו בהסכם. אבני הדרך שנקבעו בהסכם מתייחסות להמשך התקדמות ועמידה בהצלחה בפיתוח המוצר הרפואי. בהנחה של עמידת לארה בהצלחה בכל אבני הדרך שנקבעו תחזיק תראפיקס ב-49% מלארה.

ד"ר אשר שמולביץ, יו"ר תראפיקס ביוסיינסס: "הנהלת החברה שמחה על השלמת העסקה והחתימה על ההסכם הסופי עם לארה המהווה אבן דרך משמעותית עבור החברה. ההשקעה בלארה הינה פועל יוצא של האסטרטגיה החדשה לפיה תשקיע החברה בטכנולוגיות מבטיחות בתחום הביו-פארמה הנמצאות לאחר שלב ההיתכנות והמספקות מענה לצרכים רפואיים משמעותיים וזאת בלוח זמנים קצר על מנת לאפשר מסחור או הכנסת שותף אסטרטגי. החברה מחזקת את פעילותה בתחומים בהם פוטנציאל השוק עצום ואין פתרונות חליפיים מספקים".

דור חדש של תרופות המבוססות על תרכובות פעילות בצמח הקנביס

לארה יוסדה על ידי ריטה אלטר בשותפות עם צוות מנוסה המורכב ממדענים ומהנדסים מתחום הפארמה יוצאי תרו, טבע וחברות מובילות אחרות, סביב חזון משותף לבניית דור חדש של תרופות המבוססות על תרכובות פעילות בצמח הקנביס.

ד"ר אשר שמולביץ: "לארה הינה חברה בעלת פוטנציאל עצום השואפת להפוך לספק עולמי של פתרונות תחליפים למריחואנה רפואית. למרות הצורך והדרישה העולמית, אין כיום תרופה יעילה ואיכותית במקום המריחואנה הרפואית".

תראפיקס ביוסיינסס, הנסחרת לפי שווי של 10 מיליון שקל בלבד, מתמקדת באיתור והשקעה בטכנולוגיות בתחום הביו-פארמה, וזאת במקביל לקידום הטכנולוגיות הנוכחיות שלה. החברה פועלת בתחום האימונותרפיה - דרך טיפולית שבה משיגים את האפקט הרצוי על ידי הפעלת מערכת החיסון.
תגובות לכתבה(5):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 5.
  תעבירי את הכסף לרייפמן ? (ל"ת)
  שלי נרקיס 18/07/2014 22:28
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 4.
  קשקוש
  מבין עניין 16/06/2014 20:52
  הגב לתגובה זו
  1 1
  המטרה הושגה. כותרת חינם, קפיצה (עווית של פגר) בשער מניה של חברה קיקיונית, ויו"ר המלא בעצמו עד קצות האוזניים
  סגור
 • 3.
  תמונה של טיל זה מסוכן
  דני 16/06/2014 17:21
  הגב לתגובה זו
  1 0
  להיזהר
  סגור
 • 2.
  זהירות, סיכוי טוב שיצטרכו לגייס בקרוב. (ל"ת)
  משקיע 16/06/2014 12:39
  הגב לתגובה זו
  1 1
  סגור
 • 1.
  בקיזוז ההון העצמי שווה שלד בורסאי... (ל"ת)
  משה 16/06/2014 12:32
  הגב לתגובה זו
  3 2
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות