הפרסום שהטיס אמש את מניות הבנקים ב'אפטר' - וצפוי לעמוד היום במרכז המסחר

מניות הבנקים בוול סטריט רשמו מהלך עליות משמעותי אמש במסחר המאוחר - הנה הפרטים
|
אור ירוק
אירוע משמעותי שצפוי להשפיע על המסחר היום התרחש אמש בסיום המסחר בניו יורק. הפד' פרסם את הסבב השני של תוצאות מבחני הלחץ שעשה לבנקים האמריקנים, ולראשונה מאז 2008 כל הגופים הפיננסיים עברו את המבחן. המשמעות: אור ירוק לבנקים האמריקנים מהפד' לבצע רכישות עצמיות של מניות ולחלק דיבידנדים.
בתגובה, זינקו מניות הבנקים במסחר המאוחר. כך לדוגמה, מניית ג'יפי מורגן זינקה 1.9% במסחר המאוחר, מניית סיטי זינקה 2.6% ומניית בנק אוף אמריקה זינקה 1.8%. ונציין כי עוד קודם לפרסום סגר מדד מניות הפיננסים בוול סטריט בעלייה של 1.6%. הבוקר הדבר מספק רוח גבית חזקה גם למניות הבנקים באסיה כאשר מנית GSBC מזנקת 4% במסחר בהונג קונג.
הבחינות השנתיות, הנדרשות במסגרת חוק השיפוט הפיננסי של Dodd-Frank 2010, קובעות האם לבנקים שמנהלים נכסים בהיקף של 50 מיליארד דולר או יותר יש די הון כדי לספוג הפסדים ולהמשיך לפעול בתקופות של לחץ. המבחנים הללו הם כלי מרכזי במאמצי הפד' למנוע חזרה של המשבר הפיננסי בשנת 2008 ולבסס את אמון הציבור בחוסן המערכת הפיננסית.
ע"פ הפד' כל 34 הגופים הפיננסיים שנבדקו מסוגלים לעמוד בתנאים של האטה נרחבת בכלכלה האמריקנית. זו הפעם הראשונה מאז 2008 שכל החברות שנבדקו עברו את המבחנים בהצלחה. החברות, הכוללות בנקים גדולים כגון ג'יי.פי מורגן (סימול:JPM), מורגן סטנלי (סימול:MS), בנק אוף אמריקה (סימול:BAC), חברות כרטיסי אשראי, כולל אמריקן אקספרס, מחזיקות יותר מ-75% מסך הנכסים של חברות פיננסיות בארה"ב.
תגובת החברות לתוצאות המבחן לא איחרו להגיע: הבנקים הגדולים וחברות האשראי מיהרו להכריז על חלוקת דיבידנד למשקיעים, וכן על רכישות עצמיות של מניות, buy-back"", בהיקפים גדולים.
נציין את החברות הבאות :
* בנק אוף אמריקה מתכנן לבצע רכישת מניות עצמית בהיקף של 12 מיליארד דולר.
*סיטי גרופ מתכנן רכישה מניות עצמית בהיקף של 15.3 מיליארד, בנוסף דיבידנד של 16 סנט למניה.
* ג'יי.פי מורגן מתכנן רכישה מניות עצמית בהיקף של 19.3 מיליארד דולר, ובנוסף חלוקת דיבידנד של 56 סנט למניה.
*אמריקן אקספרס הודיעה על הגדלת הדיבידנד ל-35 סנט למניה.
כפי שניתן לראות, פרסום התוצאות שיחרר את הבנקים הגדולים וחברות האשראי מההגבלה שהוטל עליהם בעקבות במשבר הכלכלי ב-2008, והם מיהרו לפעול. אין ספק כי הפרסום של התוצאות יספק רוח גבית לסקטור כולו בימים הקרובים.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות