מניית אורבוטק צללה 6% בוול סטריט בעקבות חקירה פלילית של רשות המסים הישראלית

 | 
חקירת מס
מניית חברת אורבוטק (סימול: ORBK) העוסקת בתכנון, פיתוח, ייצור, שיווק ופיקוח ציוד בתחום האלקטרוניקה, צללה היום 6% במסחר בוול סטריט לאחר שדיווחה לרשות ניירות ערך האמריקנית כי רשות המסים הישראלית עורכת חקירה בנוגע לתכנוני מס שביצעה החברה במהלך השנים 2012-2014.
אמש החברה קיבלה הערכה על גובה המס מרשות המסים בנוגע לתקופה זו, הערכה שחולקת על דעתה של החברה במספר נושאים חשובים. סכום דרישת המס הנוגע לסוף 2014 עומד על 207 מיליון ש"ח (כ-58 מיליון דולר), כשהסכום כולל ריבית והתאמות. בנוסף לכך, רשות המסים ביצעה חקירה היום שכללה איסוף מסמכים ממטה החברה בישראל, כמו גם מיועצי המס של החברה.
ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון
החקירה הפלילית מתייחסת לכמה עמדות מס בתקופת הביקורת כמו גם תקופות קודמות לכך. החברה משתפת פעולה עם רשות המסים ומאמינה שעומד ברשותה מספיק הון לביצוע התשלום במידה ותידרש לכך. כמו כן, החברה טוענת גם כי יש בסיס חזק לעמדתה ומתכוונת לערער על החלטת הרשות בהתאם לחוק הישראלי, אך כיוון שהתהליך נמצא רק בשלבים מוקדמים, החברה לא יכולה לדעת כיצד התהליך יסתיים.
נזכיר כי בתחילת החודש הנוכחי פרסמה אורבוטק את הדו"חות הכספיים שעמדו בצפי לרבעון הראשון של השנה. באופנהיימר נכתב כי "אנו משמרים את המלצת ה-Outperform למניית ORBK, עם מחיר יעד של 42$, לאור צפי להמשך צמיחה, שאינה מגולמת כראוי בתמחורה הנמוך של מניית החברה".
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה