ביום שאחרי הסערה - האנליסטים בסיטי בנק יוצאים בהמלצה מפתיעה למשקיעים

 | 
מעבר לים
יום לאחר שמדד הבנקים האמריקניים של הדאו ג'ונס נפל בשיעור של 2.3%, האנליסטים של סיטיבנק פרסמו היום בהמלצה מפתיעה. לטענתם, במידה והמשקיע מאמין בכך שהסקטור אמור עוד להשתקם מהמכה שחטף אתמול, מוטב אם ישקיע במניות הבנקים האירופאים על פני אלו אשר נמצאים בארה"ב. 
כמובן, שהבנקים האירופים מתמודדים עם קשיים שונים, לעומת המקבילים האמריקניים. זאת לאור העובדה כי הצמיחה הכלכלית באירופה נמצאת עדיין תחת סימן שאלה, לעומת זו האמריקנית. בנוסף קיימת בעיה משמעותית של רווחיות לאורך זמן בבנקים באירופה וסיכונים פוליטיים. בתוך כך, בשנה האחרונה, מדד המניות של הבנקים באיחוד האירופי עלה בשיעור של 16%. הבנקים האמריקניים באותה תקופה עלו בשיעור של 50%. הבנקים ביפן התחזקו בשיעור של 26%. 
בסיטיבנק רואים ירידה ברמת החששות בנוגע לרווחי הבנקים האירופים, לאחר הרבעון האחרון שהציג גם הוא ירידה ברווחים שנה על פני שנה. בתוך כך, גם הסיכונים הפוליטיים קטנים, זאת כאשר הבחירות בהולנד שהתקיימו בשבוע שעבר, הציגו ירידה בפופולאריות של הימין הקיצוני ומנהיג המפלגה האנטי-אירופית חירט וילדרס ("טראמפ ההולנדי").
על פי סיטי, הבחירות בהולנד שימשו כנייר לקמוס למומנטום הפוליטי באירופה ורמת הפופוליזם. נציין כי בחודש אפריל יתקיימו בחירות במדינה השנייה בגודלה באירופה - צרפת וגם בחירות אלו צפויות לרכז עניין עצום. זאת לאור מצבה הבטחוני של הרפובליקה והפופולאריות לה זוכה נציגת הימין הקיצוני מארי לה פן. 
הסיכוי של לה פן להיבחר, צפוי להשפיע באופן ברור על ביצועי מניות הבנקים הצרפתיים. בסיטי מצביעים על ביצועים חיוביים של אותן מניות, לאור צמצום הפער בין לה פן לבין נציג המפלגה היריבה. 
נציין כי בתחילת החודש, אחד השמות המובילים בוול סטריט, דייויד טפר, שמנהל את קרן אפלוסה (Appaloosa), הגדיר את הבחירות בצרפת כאיום העיקרי על השווקים הגלובאליים בשנה הנוכחית. כך שניתן להבין מה החשיבות לתוצאת הבחירות לסקטור הפיננסים המקומי. 
כך או כך, במהלך 10 השנים האחרונות, כמות הרווחים של הבנקים באירופה ירדה בשיעור של 76% (לעומת ירידה של 32% עבור אותו הסקטור בארה"ב). על פי סיטי, המומנטום אמור להשתנות כאשר בשנה הקרובה הרווחים של הבנקים האירופים יקפצו בשיעור של 16% וצפויים לעלות בממוצע של 10% בשנים שלאחר מכן. 
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות