שמירה על הכללים מצמצמת את הסבירות להפסדים

אייל גורביץ, המנתח הטכני של Bizportal, מפרט את החוקים ששומרים על הפסדים מינימליים
 | 
(7)
אייל גורביץ
במסחר בניירות ערך ישנם מספר איסורים הנוגעים לכל אחד ולכל ממד זמן. שמירה על איסורים אלו מצמצמת את הסבירות להפסדים שאינם מחויבי המציאות.

האיסור הראשון - אין לרכוש במגמת ירידה
תלוי איך אתה מסתכל, אבל מגמות הן דבר נבזי כאשר הן מצביעות דרומה. מה שנראה זול היום יהפוך מחר ליקר, ומה שנראה כתחתית יהפוך מחרתיים לפסגה. לאיש אין את היכולת לחזות את נקודת סיומן של מגמות ירידה, כאשר האיסור הראשון הוא פשוט לא לרכוש כאשר הן עדיין בעיצומן.


האיסור השני - אל תרכוש ברצף יורד
רצף יורד יכול להיות מוגדר כמצב בו שער הסגירה של כל נר נמוך מהגבוה של קודמו. הנרות ברצף היורד יכולים להיות ירוקים או אדומים כל עוד הם מקיימים תנאי זה. רצף יורד יכול להיות חלק ממגמת ירידה או אפילו תיקון טכני זמני. אין לזה חשיבות, שכן ברצף יורד השליטה שייכת למוכרים, כך שהמחירים נלחצים מטה וכל עוד הרצף לא השתנה רמת הסיכון גבוהה.


האיסור השלישי - אל תרכוש בנר אדום
נר אדום הוא נר המייצג שליטה של המוכרים. נר שבו שער הסגירה נמוך משער הפתיחה. המוכרים שולטים ולא ברור מה תהיה המדיניות בנר הבא. רחמה הסיכון נותרת גבוהה עבור המשקיע הפרטי שלא מסוגל להעריך מתי יחזרו הקונים לזירות.


האיסור הרביעי - אל תרכוש כאשר יש נר של מוכרים
נר של מוכרים הוא נר עם גוף קטן המצוי בחלקו התחתון של הנר וצללית תחתונה ארוכה. נר זה יכול להופיע בכל נקודה על הגרף ובדרך כלל משמעותו היא שיש לחץ מכירות. כאשר הוא מופיע בעיצומה של מגמת עלייה או ברצף עולה, הוא עלול להעיד על שיא משמעותי או על קירבה לשיא כזה. בכל מקרה רמת הסיכון גבוהה.


*הגרפים בסקירה זו הופקו באמצעות תוכנת ואתר בורסהגרף לניתוח טכני www.bursagraph.co.il מבית קו מנחה ואייל גורביץ

**כל הזכויות שמורות. אין לשכפל, להעתיק, לתרגם, לצלם, להקליט או להעביר בכל צורה שהיא כל חלק מן החומר אלא באישור מפורש בכתב מן המחבר.

***אין בסקירה זו משום המלצה לקנות או למכור את השוק או מניות ספציפיות. סקירה זו מוגשת כאינפורמציה טכנית נוספת העושה זאת פועל על סמך שיקול דעתו בלבד.
תגובות לכתבה(7):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 7.
  אחלה כתבה
  אנונימי 04/02/2014 10:55
  הגב לתגובה זו
  0 0
  תודה!
  סגור
 • 6.
  אשליות אשליות שגורביץ באמת יודע משהו חוץ ....
  7 02/02/2014 10:08
  הגב לתגובה זו
  0 1
  מקשקושים מהמומים
  סגור
 • 5.
  כסף בריצפה
  המפציץ 30/01/2014 14:24
  הגב לתגובה זו
  0 0
  בתור מי שיצא בכותרות לפני שבועיים שהתיקון במעוף נגמר ומאז הוא נמשך יותר נראה לך שמישהו מתייחס לכללים שלך מספיק אנשים קיבלו בולינגר
  סגור
 • 4.
  האיסור החמישי אסור להתייחס לגורביץ ברצינות (ל"ת)
  האיסור החמישי 29/01/2014 20:24
  הגב לתגובה זו
  5 2
  סגור
 • 3.
  המון זמן...
  ירון אליוט 29/01/2014 12:35
  הגב לתגובה זו
  6 2
  המון זמן לא קראתי ניתוחים של אייל. היום קראתי מספר ניתוחים שלו (ושל אחרים) ופשוט נהנתי. הוא לא מתעסק ב "2 סגול" או "5 אדמדם". מהניתוחים ניתן לראות שהוא רואה מול עיניו את התמונה הכללית כל הזמן . דבר נוסף שאהבתי זה כתבות מהסוג הזה או את זו שעסקה בשימוש ברצועות בולינגר. מדובר במידע חשוב עבור רוב האנשים וכמו בכל נושא גם כאן מי שרוצה ילמד ומי שלא רוצה....ימשיך להעביר ביקורת לא עיניינית. חשוב לו לחנך אנשים לשליטה עצמית ומסחר נכון תוך שימוש בכלים הטכניים. חשוב שימשיך לעשות זאת גם מול הביקורת - שאפו !
  סגור
 • 2.
  אל תרכוש בתחילת יום המסחר, חכה לסופו (ל"ת)
  urbanica 29/01/2014 09:52
  הגב לתגובה זו
  1 1
  סגור
 • 1.
  ישששששששש.........!!
  הגדול מכולם 29/01/2014 09:49
  הגב לתגובה זו
  7 4
  ברגע זה צימצמתי את האפשרות להפסיד מ 99.783% ל 99.897%....! ניצחתי, אני גדול, תודות למלמד השיטה..! אבל, אל תנהגו כמוני בבקשה! אני רוצה להיות לא מפסיד יחיד!
  סגור