הפרקליטות שוקלת להעמיד לדין את רוני מאנה על עבירות מס של 25 מיליון שקל

לפי החשד איש העסקים יחד עם עו"ד יורם יוסיפוף רשמו לכאורה הכנסות תיווך בחברה הפסדית כדי להימנע מתשלום מס - כנסו לפרטים
|
(5)
רוני מאנה, צילום: בוצ'צ'ו; יח"צ
פרקליטות מחוז תל אביב (מיסוי וכלכלה) הודיעה היום לרוני מאנה ולעו"ד יורם יוסיפוף, כי נשקלת העמדתם לדין בחשד לביצוע עבירות מס בהיקף כולל של למעלה מ-25 מיליון שקל, וזאת בכפוף לשימוע שייערך להם.

יחד עם רוני מאנה ויורם יוסיפוף זומנו לשימוע בפרקליטות גם איש העסקים פרדי רובינסון והחברות "רוי נדל"ן גרופ" שבשליטת מאנה ויוסיפוף ו"לנדקו" שבשליטת יוסיפוף, באמצעות חברת "MASY".

החקירה שניהלה רשות המיסים העלתה חשד שבמהלך השנים 2006-2007 תיווך רוני מאנה במספר עסקאות עבור אנשי העסקים שעיה בוימלגרין וארקדי גאידמק. בין היתר, תיווך מאנה בעסקה בה רכש בוימלגרין את גרעין השליטה בחברת "אזורים" מאי.די.בי, ובעסקה בה רכש בוימלגרין את מתחם בית החולים "אסותא" בתל אביב.

בנוסף, תיווך מאנה בשלוש עסקאות עבור ארקדי גאידמק: רכישת גרעין השליטה בחברה הציבורית "גילאון", עסקה למכירת מניות "אוסיף" של קבוצת חברות "אביב", והסכם הפשרה בין גאידמק לבין בועז יונה מחברת חפציבה, להחזר מקדמה לבניה של 30 יחידות דיור בהר חומה.

הסכמי התיווך המוזכרים לעיל הניבו למאנה וליוסיפוף הכנסות של למעלה מ-25 מיליון שקל.

מחומר הראיות עולה, כי בשנים 2006-2007 עשו לכאורה מאנה, יוסיפוף ורובינסון מעשי מרמה שהביאו לרישום הכנסות התיווך של רוני מאנה בחברה ההפסדית לנדקו (לשעבר לור"ם- החברה לפיתוח לוד רמלה), שבבעלות יוסיפוף, וזאת במטרה לקזז את הפסדי לנדקו באופן שיאיין את חבותם במס.

בנוסף, בשנת 2007 דיווח מאנה על רווח נוסף של כ-3 מיליון שקל מעסקת תיווך כעל רווח הון ולא כעל הכנסה, כך ששילם בגינו מס בשיעור 20% בלבד.

בעקבות כך ובגין פעולות נוספות שעשו, נשקלת העמדתם לדין של מאנה ויוסיפוף בעבירות של השמטת הכנסות, שימוש במסמכים כוזבים ושימוש במרמה, ערמה ותחבולה - עבירות על סעיף 220 לפקודת מס הכנסה.

התיק נחקר ע"י משרד פקיד שומה חקירות תל אביב ברשות המיסים ומטופל ע"י עוה"ד איריס שמואלי ויפעת גדנקן מפרקליטות מחוז תל אביב (מיסוי וכלכלה).

עורך הדין אודי ברזילי, המייצג את רוני מאנה בעסקיו הפרטיים, מסר בתגובה: ״רוני מאנה פעל לכל אורך הדרך באופן חוקי ולגיטימי, ובשקיפות מלאה מול רשויות המס, ולפי כל הכללים והנהלים. אנו משוכנעים כי הפרקליטות תגיעה בעצמה למסקנה זו, לאחר שתשמע אותנו ותשקול את הדברים. לגופו של עניין, רוני מאנה לא היה שותף בחברה המדוברת אשר נרכשה מפרדי רובינסון ולא היה קשור ולא היה מודע לפעולות כלשהן שנעשו בה. למיטב ידיעתו של מאנה, כפי שהתברר לו בדיעבד, מדובר בפעולות שבוצעו כדין על ידי עורך הדין יורם יוסיפוב. מר מאנה משוכנע כי גם בפעולותיו של עו״ד יוסיפוב לא נפל רבב״.
תגובות לכתבה(5):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 5.
  עוד לא אמרו "פרדינסון קרוזו", ו...פוף.... נעלם הכסף!! (ל"ת)
  אחריי לפרקליטות!!! 09/08/2014 22:37
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 4.
  שלושה מוכרים שבמשך זמן רב מעלימים הכנסות אבל על השכירים
  בוקר טוב רשות המיסים 06/08/2014 20:02
  הגב לתגובה זו
  0 0
  ומה יהיה בסוף עורך דין טוב יעשה עיסקה והשלושה יחזרו למעשיהם מי שהגון סובל ומשלם מי שמעלים מרוויח זו המסקנה
  סגור
 • 3.
  חפרפרת של מס הכנסה?מלשינון? (ל"ת)
  מי יודע האמת..... 06/08/2014 15:31
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • 2.
  בטח אם הוא יכנס לכלא
  צבי 06/08/2014 15:31
  הגב לתגובה זו
  1 1
  חברים שלו ישר ירוצו לאשתו
  סגור
 • 1.
  היש צדיק בעירו? (ל"ת)
  רונן 06/08/2014 15:29
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות