המקורב מכה שנית: הבנק האירופי יקצה את ה-QE על פי תרומת המדינה

ה-ECB גאה להציג, הרחבה כמותית דיפרנציאלית. תגיד לנו כמה אתה תורם לאיחוד, אנחנו נגיד לך כמה אג"ח נרכוש
|
(1)
חרושת השמועות נמשכת
בשבוע שעבר (ו'), מקורב לבנק המרכזי האירופי, הדליף כי שהבנק המרכזי קיים ישיבות להרחבת המדיניות המוניטארית באירופה. ההדלפה נגעה בעיקר לגובה ההרחבה, שאמורה להסתכם בחצי מיליארד ויתמקד ברכישת מדינה בדירוג גבוה.

היום נפוצו שוב שמועות לגבי אופייה של ההרחבה המוניטארית (לא ידוע אם על ידי אותו מקורב). הפעם, הפירסום נוגע לחלוקה של ההקלה המוניטארית על פי מדינות. כחלק מרעיון החלוקה, כל מדינה תזכה לסיוע מוניטארי, בהתאם לכספים שהיא עצמה תורמת לבנק המרכזי.

כל מדינה משלמת הון משלה לבנק המרכזי באירופה. למשל גרמנה משלה 17.9% מסך התרומות. צרפת לעומתה, תורמת 14.2% מסך התרומות. בתחתית רשימת התרומות נמצאת קפריסין עם תרומה של 0.15%. ככל שהמדינה תורמת יותר, כך הבנק המרכזי באירופה ירכוש אג"ח ממשלתי שהונפק על ידי ממשלתה בסכום גבוה יותר וידחוף את המחירים שלהן למעלה.

עד כמה הדיווחים רציניים? בעבר התוכנית הזו הוזכרה ברשתות החדשות הכלכליות המרכזיות. כלומר, זוהי אינדיקציה שניה לגבי אופי התוכנית המוזכר. בכל אופן, נציין שעל פי ההגיון, ככל שדחיפות הדיווחים של "מקורבים" גדלה, כך מתקצר טווח הזמנים עד לרגע שבו הבנק יודיע על פציחה בתוכנית סיוע מוניטארית.
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  מגוחך (ל"ת)
  ס 13/01/2015 00:22
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות