סגירה אדומה באירופה: הקאק 40 ירד 1.4%, הדרמה בצרפת הכבידה

ה-ECB דן בתמריצים של חצי טריליון יורו, אבל הדרמה בצרפת והחששות מדיפלציה אמריקנית שולחים את המדדים לירידות
|
סוף שבוע

סגירת מסחר בבורסות אירופה והמדדים חתמו בירידת שערים חדות, לאחר יום עקוב מדם ביבשת הישנה הדאקס צלל 1.9%, הפוטסי נחלש 1.05% והקאק 40 השיל 1.9%. מדד מדריד 35 (ספרד) ירד 3.9% והמילאנו 40 (איטליה) ירד 3.3%.

הירידות החמירו לאחר שהתברר כי מספר בני ערובה מוחזקים במרכול הכשר בפריז. אותה טרגדיה ליוותה את כל יום המסחר והשפיעה עליו באופן שלילי.

היום נודע כי "מקור" עלום שם מהבנק המרכזי באירופה הדליף לכלי התקשורת היום כי הבנק האירופי המרכזי (ECB) דן בתמריץ לכלכלת היבשת בסך של חצי טריליון . מה שנהוג לכנותו "ה-QE האירופי (quantitative easing), אמור להתחיל כבר החודש.

מוקדם יותר פורסם על ידי משרד העבודה האמריקני, נתוני העבודה לחודש האחרון של שנת 2014. האבטלה ירדה בארה"ב ל-5.6% ובחודש דצמבר נוספו 252 אלף משרות חדשות לשוק. על נתונים חיוביים אלו העיבו נתוני השכר של העובדים האמריקנים שירדו החודש 0.2%, לעומת צפי של עלייה ב-0.2%. נתונים שמציגים המשך סכנה לכניסת המדינה לדיפלציה.

בגזרת המאקרו, נתון התוצר התעשייתי בגרמניה לחודש נובמבר התפרסם מוקדם יותר (9:00) והציג קריאה מאכזבת. הנתון רשם ירידה של 0.1% בתוצר אל מול צפי לעלייה של 0.4%. גם המסחר של גרמניה שהתפרסם במקביל לא הרשים כאשר הציג מאזן של 17.7 מיליארד אירו - נמוך מתחזית הכלכלנים שעמדה על 20.7 מיליארד אירו. בשעה 11:30 (שעון ישראל) התפרסם בבריטניה נתון התפוקה התעשייתית לחודש נובמבר שהכה את התחזיות ורשם עלייה של 0.7% לעומת צפי לעלייה של 0.3% בלבד.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות