: נתון חזק בגרמניה העביר את הבורסות לירוק; מדד הדאקס מטפס 0.7%

מדד ביטחון המשקיעים הגרמני הפתיע ועבר לטריטוריה החיובית לראשונה מזה 7 חודשים. הקאק הצרפתי עולה 0.4%
|
היפוך במדדי אירופה
בורסות אירופה אשר נסחרו הבוקר בטריטוריה האדומה עברו לעליות שערים לאחר פרסום נתוני מאקרו טובים ביבשת. עם זאת, ההשפעה של הורדות הדירוג הלילה על המשקיעים עדיין לא פגה לחלוטין.

מדד סנטימנט המשקיעים הגרמני של מכון ZEW שפורסם בצהרי היום הציג עלייה ראשונה לטריטוריה החיובית מאז חודש מאי שעבר. המדד טיפס ל-21.6 נק' בינואר מרמה שלילית של 5.4 נק' בדצמבר הקודם. קונצנזוס הכלכלנים צפה דווקא החלשות נוספת לרמה שלילית של 11.6 נק'.

"מפרספקטיבה של מומחי השקעות, יש סיכוי טוב שכלכלת גרמניה תבצע קפיצה קלה במחצית השנייה של 2012", כתבו בהסבר המצורף למדד, "הצרכנים שאינם חוששים למקום עבודתם בגלל האבטלה הנמוכה, הביקוש המקומי ימשיך להיות חזק. ההמשימה החשובה כרגע היא למצוא פיתרון למשבר החוב".

בבדיקה אחרונה, מדד הדאקס הגרמני עולה 0.6%, בלונדון מדד הפוטסי מטפס 0.125 ומדד הקאק הצרפתי מוסיף 0.41%. באתונה האינדקס היווני משיל 0.62% לאחר שעלה אתמול בחדות.

הלילה חתכה סוכנות מודיס את הדירוג של איטליה, פורטוגל, סלובקיה, סלובניה ומלטה בדרגה אחת ואת הדירוג של ספרד חתכו במודיס ב-2 רמות. בנוסף, במודיס חתכו את תחזית הדירוג של צרפת, בריטניה ואוסטריה אך הותירו את הדירוג של שלוש המדינות על AAA מושלם. לידיעה מהלילה .

"בתקופה בה ממשלות מנסות לערער על החלטות חברות דירוג האשראי, שולחת Moody's מסר ברור", כתב רונן מנחם, מנהל היחידה לאסטרטגיה והשקעות בבנק מזרחי טפחות, "הורדות הדירוגים/התחזיות עלולות היו להיות חדות יותר לולא הכריזו הרשויות על מחויבותן להחזיק בחיים את גוש האירו ולהוליך לפועל את כל השינויים המבניים שישקמו את הביטחון בשוק ההון". לחץ כאן למשמעות של הורדות הדירוג.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות