היבוא בסין "נמוך באופן דרמטי", העודף המסחרי עקף את התחזיות ב-150%

אנליסטים ב-IHS מתריעים כי "התפוקה הכלכלית איטית יותר ממה שמראים האינדיקטורים המובילים"
 | 
חוזרים לרמות של המשבר הפיננסי:
העודף המסחרי של ממשלת סין שוב התרחב ועלה מעבר לציפיות בחודש ינואר לרמה של 27.3 מיליארד דולר, ברקע לירידה החדה בהיקף היבוא. אנליסטים מזהירים כי מדובר בנורה אדומה וכי הנתון מכיל עיוותים של עונת החגים.

הזינוק בעודף המסחרי בסין הגיע לאחר שבחודש דצמבר הוא עמד על 16.5 מיליארד דולר בלבד, לפי נתונים מסוכנות ידיעות סינית. מדובר בתבוסה להערכות האנליסטים, כאשר הקונצנזוס היה על עודף של 10.6 מיליארד דולר - כלומר ירידה בינואר לעומת הנתון של דצמבר.

"אני עדיין לא מצפה שסין תשנה את המדיניות הפיסקלית שלה בטווח הארוך", אמר אנדרו סוליוון, סוחר בפיפר ג'פרי. הוא הוסיף כי הצניחה החדה של 15.3% ביבוא לסין היה קשה לניתוח היות והוא מכיל את השפעה של הפסקת ייצור ע"י מספר מפעלים והשפעות נוספות של עונת החגים הסינית.

האנליסטים הגלובליים ב-IHS אמרו כי, במבט ראשון, העודף חזר לרמתו בתקופה האפוקליפטית של המשבר הפיננסי, אך בחינה מדוקדקת יותר הצביעה על מספר דברים חשובים. "הפעם אנו מצפים כי הצמיחה השלילית במסחר תהיה הרבה יותר קצרת טווח בעיקר בשל שינויים קלנדריים בחודש ינואר", הוסיפו האנליסטים.

השנה, בחודש ינואר היו 5 ימי עבודה מעטים יותר לעומת התקופה המקבילה אשתקד. בנוסף, חגיגות השנה החדשה בסין נפלו על חודש פברואר לעומת המועד של השנה שעברה של חודש ינואר.

עם זאת, ב-IHS הדגישו כי הירידה ביבוא בחודש ינואר "לא ניתנת להסבר מלא רק בגלל לוח השנה הלונרי וזה למעשה מוסיף משקל לסברה כי התפוקה הכלכלית איטית יותר ממה שמראים האינדיקטורים המובילים".
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה