מריו מונטי נאם בנושא כלכלת אירופה והציג את עמדותיו

ראש ממשלת איטליה: "כולם חשבו שהאירו יהיה הדובדבן שבקצפת, כעת אנחנו צריכים לעבוד על העוגה".
|
(צילום: Getty images Israel)

ביום גדוש בארועים ביבשת אירופה. לאחר שפורסם בכלי התקשורת על סגירת עסקה בין יוון לנושיה והמדדים המובילים באירופה ננעלים בעליות שערים. ראש ממשלת איטליה נאם בכנס פטרסון ומתייחס לבעיות באירופה.

הבוקר עוד נראה היה שהמו"מ בין ראשי מפלגות השלטון ביוון בסוגיית צעדי הצנע תקוע ונמצא במבוי סתום, אך דיווחים עדכניים שמצטטים את דוברו של ראש ממשלת יוון מבהירים - הצדדים הגיעו להסכמות.

בינתיים שרי האוצר האירופים נפגשו בשעות הערב על מנת להחליט האם להעביר חבילת הצלה בגובה 130 מיליארד אירו ליוון, זאת בנוסף ללחץ המופעל על יוון מצידם להתחיל תוכנית קיצוצים בגובה 173 מיליארד דולר.

ראש ממשלת איטליה מריו מונטי נפגש עם אובאמה בארה"ב ונאם בכנס פטרסון לגבי הכלכלה הבינלאומית כי "אירופה צריכה לשבור את המחסומים הסטרוקטורלים על מנת לבנות מנגנון כלכלי חדש ולא רק להתמקד בצעדי צנע". מונטי הדגיש כי אירופה צריכה להתמקד יותר מכל בצמיחה, "הרפורמות הסטרוקטוראליות במבנה הכלכלה חשובות לא פחות מהמשמעת הפיסקלית".

ראש הממשלה האיטלקי מצא זמן גם למטפורות על אוכל כשאמר "כולם חשבו שהאירו יהיה הדובדבן שבקצפת, אך כעת אנחנו צריכים לעבוד על העוגה". דברים אלו נאמרים ביום בו המחירים העולמיים על המזון נוגעים בשיא של השנה האחרונה.

מונטי התייחס גם ליוון ואמר כי עדיין מוקדם מאוד לשפוט את קרן המטבע הבנלאומי (IMF), וכן את הועדה האחראית לטפל במשבר החוב ביוון.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות