שרודר: "הסיוע ליוון הוענק מאוחר מדי; הטעות הזו נבעה ממדיניות גרמנית"

הקנצלר לשעבר של גרמניה מאשים את המדיניות נוקשה של מדינתו כגורם אשר מבטל את יכולת הצמיחה הכלכלית של גוש האירו
 | 
הקנצלר לשעבר מפנה אצבע מאשימה
הקנצלר הקודם של ממשלת גרמניה, גרהרד שרודר, אמר היום (ג') כי אמצעי צנע תוקפניים המיושמים על המדינות הנכשלות של גוש האירו צריכים להתמתן על מנת להימנע ממחנק בצמיחה הכלכלית.

שרודר, אשר ירד מתפקיד הקנצלר לטובת אנגלה מרקל ב-2005, קרא גם להכנסתן לשימוש של אגרות חוב משותפות מדינות אירופה - חוב המגובה ע"י כל מדינות גוש האירו ביחד - על מנת לחסום את המשך ההתפשטות של משבר החובות.

כחלק מהפתרון הכולל, הוסיף שרודר כי על מדינות גוש האירו להדק את קשריהן המסחריים עם רוסיה וטורקיה וציין לטובה את אירלנד, פורטוגל, איטליה וספרד אשר התקדמו רבות בניקוי התקציב הממשלתי.

הקנצלר לשעבר האשים את מרקל בתגובה האיטית של האיחוד האירופי בנוגע למצבה של יוון בתחילת המשבר. "הטעות הזו נבעה ממדיניות גרמנית, אשר לעיתים התחשבה באופן מוגזם במדיניות הפוליטית הפנימית שלנו", הדגיש שרודר והוסיף כי "הסיוע ליוון הוענק מאוחר מדי, וכך משבר החובות פגע במדינות נוספות אשר נאלצו לעמוד בקשיים תקציביים".

על הצד החיובי, שרודר אמר כי הפעולות של התקופה האחרונה החזירו את היציבות לשווקים וציין לחיוב את מחויבות רוב מדינות האיחוד האירופי למדיניות פיסקלית אחידה, יצירת קרנות חילוץ קבועות וזמינות והענקת הנזילות לשווקים ע"י ה-ECB.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה