דיווח: הממשלה היוונית דחתה את הדיונים על אמצעי הצנע למחר

חבילת החילוץ ממשיכה להתעכב ברקע לדחיית המשך השיחות ע"י ראשי המפלגות המובילים בנוגע לאמצעי הצנע החדשים הנדרשים לקבלת הסיוע
|
(4)
לוקאס פאפדמוס (צילום: Getty images Israel)
ראש ממשלת יוון, לוקאס פאפאדמוס, שינה היום (ג') את לו"ז הפגישות שלו לאחר שראשי המפלגות, מרכיבות את ממשלת האחדות במדינה, החליטו לדחות את השיחות בנוגע לאישור אמצעי הצנע החדשים ברקע למהומות והפגנות מחודשים מצד האזרחים.

במקום הפגישה עם ראשי המפלגות, פאפאדמוס נפגש פעם נוספת עם נציגי הטרויקה, המורכבת מנציגים של הקרן מוניטרית הבינלאומית, הבנק המרכזי האירופי וועדה של האיחוד האירופי, על מנת לבחון רת רמת החוב של מדינתו.

מוקדם יותר דווח כי הנוסח הסופי להסכם על תוכנית ההצלה השנייה למדינה, במסגרתו תקבל 130 מיליארד אירו, קרוב לידי סיום והוא בדרך לאישור סופי של המנהיגים הפוליטיים במדינה, כך לפי בכיר יווני. הדבר מצביע על כך שאתונה סיכמה את השיחות עם הלווים הפרטיים למדינה.

המנהיגים הפוליטיים צפויים לדון על ההסכם מאוחר יותר היום. "ממשלת יוון פועלת לחתימה על המסמך הסופי אשר יידון בפגישה של ראשי הפוליטיקאים במדינה מאוחר יותר היום," אמר לכתבים בכיר ממשלתי אשר שסירב להזדהות.

יוון נדרשת לקיצוץ נרחב יותר

"יוון חייבת לקצץ בהוצאות בסכום של 3.2 מיליארד אירו השנה בכדי לקבל את אישור האיחוד האירופי, הבנק המרכזי של אירופה וקרן המטבע הבינלאומית לחבילת מימון חדשה", דיווח Ta Nea, מבלי לציין מהו מקור המידע בכתבה שכותרתה "ליל הסכינים הארוכות".

העיתון היווני ציין כי הטרויקה וממשלת יוון הסכימו עד עתה על קיצוץ של 2.5 מיליארד אירו ועוד 700 מיליון אירו אשר יקבעו בהמשך. הממשלת יוונית הסכימה עד כה לקצץ בהוצאות הבריאות והתרופות ב-1.1 מיליארד , הוצאות ההגנה ב-300 מיליון אורו והשקעות המדינה ב-400 מיליון יורו. עוד 665 מיליון יורו יהיו מנותקים מסבסוד והוצאות אחרות, כך לפי Ta Nea.

"הצעדים צפויים להחריף את המיתון, להגדיל את הגירעונות ולתמוך בירידה בהכנסות ממסים", כותבים בעיתון. "תכנית השקעות ציבורית, כלי פיתוח היחיד שנשאר, מקוצץ מחדש, דבר אשר עשוי להוביל להתכווצות נוספת של הכלכלה ולהסיר את האפשרות להתאוששות נוספת", מוסיפים.
תגובות לכתבה(4):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 4.
  יון
  בן 07/02/2012 15:07
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סיפור הזוי מה שווה יון סיפור של הבנקים כותרות פחד השוק רדום אין טעם תשקיעו במקום אחר
  סגור
 • 3.
  ליל הסכינים הארוכות (ל"ת)
  אהבתי 07/02/2012 15:02
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 2.
  תקראו קדיש
  פרופס 07/02/2012 14:40
  הגב לתגובה זו
  0 0
  יווו מתה
  סגור
 • 1.
  אוווווווו יייייייייה נפילות (ל"ת)
  יויו 07/02/2012 14:32
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות