הבנק שנפגע ממשבר החובות: דויטשה בנק פיספס תחזיות ודיווח על צניחה של 76% ברווח

רווחי הבנק הגדול בגרמניה הסתכמו ב-147 מיליון אירו לעומת רווח של 601 מיליון אירו עליו דיווח הבנק ברבעון המקביל ב-2010 בעוד שהאנליסטים ציפו לרווח של 556 מיליון אירו
|
יוזף אקרמן
דויטשה בנק, הבנק הגדול ביותר בגרמניה פירסם הבוקר דוחות לסיכום הרבעון הרביעי מהם עולה כי רווחי הבנק צנחו ב-76% על רקע משבר החובות באירופה שצימצם את פעילות המסחר של הבנק והוא נאלץ גם לרשום בספרים מחיקות כנגד החזקות שערכן ירד. מניית הבנק יורדת בפתיחת המסחר בפרנקפורט ב-2.2%.

רווחי הבנק הסתכמו ב-147 מיליון אירו לעומת רווח של 601 מיליון אירו עליו דיווח הבנק ברבעון המקביל ב-2010. בכך פיספס הבנק הגרמני בגדול את התחזיות שפורסמו על ידי 12 אנליסטים בשוק שבממוצע ציפו לרווח של 556 מיליון אירו. הבנק דיווח כי עבר להפסד של 422 מיליון אירו לפני מס. הבנק גם דיווח כי רשם מחיקות בגין החזקותיו באג"ח של ממשלת יוון ובגין הוצאות משפטיות שונות.

נציין כי אלו הם הדוחות השנתיים המלאים האחרונים שעליהם יהיה חתום מנכ"ל הבנק הותיק, ג'וזף אקרמן, אשר צפוי לסיים את תפקידו בחודש מאי הקרוב. אקרמן נאלץ לזנוח את יעדיו שהיו לדווח על רווחי שיא בשנה החולפת.

בדוחות הבנק נכתב כי"המשך חוסר הודאות וחוסר תיאבון לסיכון הוביל לירידה בפעילות בשוק", מה שהוביל לירידה של 26% בהכנסת הבנק מפעילות התאגידים והבנקאות לעסקאות. בנוסף צויין בדוחות כי "משבר החובות הריבוניים באירופה השפיעו במיוחד על היקף הפעילות בשוק בו לדויטשה בנק יש נתח גדול מהפעילות
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות