הדאקס זינק 2.4% לאחר שהפעילות היצרנית בגרמניה צמחה בינואר

מדד הפעילות היצרנית בגוש האירו התכווץ בקצב מתון מהמצופה. הפוטסי בבריטניה עלה ב-1.92%. האיחוד האירופי מונע את מיזוג הבורסה של גרמניה עם בורסת NYSE יורונקסט
|
אירופה זינקה לקראת הסיום:
בורסות אירופה נעלו היום בעוצמה עם עליות נאות. העליות במדדים המובילים התגברו לאחר פירסום נתונים שהצביעו כי האינפלציה בגוש נותרה בינואר ללא שינוי ברמה של 2.7% וכי ההתכווצות בייצור התעשייתי נבלמה. הפתיחה החיובית של חודש פברואר ממשיכה את המגמה החיובית שהביאה את בורסות אירופה לרשום אתמול את תחילת השנה הטובה ביותר מאז 1998. מניות מסקטור הבנקים והאנרגיה מובילות את העליות ביבשת.

בסיום המסחר, הדאקס זינק 2.44% לאחר שהפעילות היצרנית בגרמניה צמחה בינואר, מדד הקאק הצרפתי עלה 2.09% ומדד הפוטסי הבריטי הוסיף 1.92%.

בשעות הצהריים פורסם כי מדד הפעילות היצרנית ב-17 מדינות גוש האירו אמנם המשיכה להתכווץ בחודש ינואר, אך בקצב איטי יותר, כאשר בגרמניה עבר הסקטור היצרני לצמיחה. מדד הפעילות הייצרנית בגוש עלה בינואר ל-48.8 נקודות לעומת 46.9 נקודות בדצמבר, וקצת מעל לציפיות שהיו ל-48.7 נקודות. נזכיר כי מדד הנמוך מ-50 נקודות עדיין מעיד על התכווצות בפעילות היצרנית באירופה. מדד מנהלי הרכש של המגזר היצרני בגרמניה זינק ל-51 נקודות לעומת 48.4 נקודות בדצמבר. גם באיטליה, ספרד והולנד נירשמה האטה בקצב ההתכווצות בפעילות הייצרנית.

"הפעילות היצרנית באירופה מפתיעה לטובה בתחילת שנת 2012, מה שיכול לרמוז על כך שהאיזור עשוי להצליח ולהימנע מגלישה מחודשת למיתון", אמר הכלכלן הראשי של חברת מרקיט שעורכת את המדד. עם זאת, הוא הציע להיות עדיין זהירים מאחר שמחסור בהזמנות, גם בגרמניה, עלול להוביל לכך שהתעשייה לא תוכל להגדיל את התפוקה ולהגדיל את כוח האדם המועסק בה.

נתון נוסף שפרסמה הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה באירופה היה כי נותר בינואר ללא שינוי ובהתאם לציפיות ברמה של 2.7%. נציין כי קצב האינפלציה באירופה עדיין גבוה מהיעד של ה-ECB שעומד על 2% אך נמוך מקצב האינפלציה שנרשמה ב-2011 ועמדה על 3%.

בשעות הצהריים גם דווח כי האיחוד האירופי החליט למנוע את מיזוג הבורסה של גרמניה עם בורסת NYSE יורונקסט. מנכ"ל הבורסה הגרמנית מסר בתגובה כי האיחוד האירופי טעה בהחלטתו ואמר "זהו יום שחור לאירופה".

מוקדם יותר תמך בעליות בשוק הנתון החזק של מדד מנהלי הרכש מסין שעלה לרמה של 50.5 בינואר לעומת 50.3 בדצמבר כאשר צפי הכלכלנים היה לירידה ל-49.5 קיזז מהשפעות המאבק בין יוון לנושיה הפרטיים על הסדר החוב.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות