"קראתי לאירופה לעזור לנו בתכנית החילוץ הגדולה בהיסטוריה"

ג'ורג' פפנדראו, לשעבר ראש ממשלת יוון שהתייחס למשבר החוב: "אנחנו לא רק כרוכים יחד אלה אנחנו היפר-מקושרים ומילים של מנהיג יכולים לשנות את השוק".
|
(1)
(צילום: Getty images Israel)

בכנס הרצליה ה-12 שנערך בבינתחומי עלו לנאום ג'וג' פפנדראו ראש ממשלת יוון לשעבר ונשיא הבנק העולמי, רוברט זוליק אשר התייחסו לסוגיית החוב של יוון והעזרה של אירופה. כאמור, המשבר ממשיך ומחריף ביבשת כולה לאחר שהיום פורסם כי שיעור האבטלה כיום עומד על 10.4%, שפל מאז יווסדו של האיחוד.

ממושב "עתיד הכלכלה העולמית" אמר ג'ורג' פפנדראו, לשעבר ראש ממשלת יוון, "המצב הכלכלי הנוכחי של יוון נגרם כי הממשלה הקודמת ניהלה אותה בצורה רעה. היה לי חזון ליציאה מהמשבר, אך לא חזיתי את ההתמודדות עם המשבר הנוכחי ועם חוב שהוכפל ל-320 מיליארד אירו בחמש וחצי שנים.

פפנדראו המשיך והתייחס לאירופה "קראתי לאירופה לעזור לנו בתכנית החילוץ הגדולה בהיסטוריה אבל השווקים לא שקטו. הבעיה הראשונה היתה באירופה, שם חשבו שמדובר בבעיה יוונית. אך, החוב והגרעון בעולם המפותח הם רק קצה הקרחון. אני סבור שהעולם המפותח עומד בפני בעיה של תחרותיות בשווקים המתעוררים".

לדברי פפנדראו הדרך לפתרון הבעיה "צריכה להתבסס סביב תחרויות על יסוד של איכות ולא של אי שיויון. לאירופה יש יכולת לייצב את התקציב, אם המדינות יפעלו ביחד וימנפו את ההשקעות הפרטיות".

גם נשיא הבנק העולמי, רוברט זוליק עלה לבמה לנאום והתייחס למשבר האירופי, "הקנצלרית מרקל דיברה על יחסי מסחר חופשיים טרנס אטלנטיים. יש בכך בעיות, אך אולי דרך הסכמים סקטוריאליים נצא מהמשבר. הקנצלרית מרקל הצליחה לכוון אנשים לכיוון אמנה פיסקלית שיכולה לגייס את העם הגרמני לחזון הגדול של אירופה".

נגיד הבנק העולמי התייחס לתפקידה של גרמניה בפרט ואמר "גרמניה היחידה שיכולה ללכת צעד אחד רחוק ולהציע פעולות מסויימות. מה שנעשה עד עכשיו באירופה קונה זמן אבל אם הפוליטיקה תכשיל את הרפורמה זו תהיה בעיה רצינית. גרמניה צריכה ללכת צעד רחוק יותר ולהצהיר מה יקרה אם מדינות ינקטו בפעולות נוספות".

הוא הוסיף "אחת האירוניה של ההיסטוריה היא שהגרמנים, שבמשך 60 שנה הפגינו את תפקידם כשותפים המחויבים לאירופה, יצרכו לקחת את ההובלה והמנהיגות ועבור האירופאים זה לא קל. אני חושב שמה שחשוב הוא שגרמניה תקבע פרספקטיבה של מה היא מוכנה לעשות כדי לתמוך במדינות שאינן מבצעות רפורמות."

תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  המהגרים הרסו להם את הכלכלה
  44 01/02/2012 11:13
  הגב לתגובה זו
  0 0
  לקחו את העבודות הורידו את השכר ואת ביטחון העובדים.נטל על הממשלה וביטוח לאומי בתי חולים מלאים פשע וכו
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות