מפורום דאבוס - סבב פגישות בניסיון לקדם את חילוץ אירופה מהמשבר

"אף פעם לא פחדתי ממצב כלכלת העולם כפי שאני מפחד היום" כך אמר היום מהפורום הכלכלי שבדאבוס דונלד טסנג, מנכ"ל הונג קונג.
 | 
(קרדיט: Getty images Israel)
היום האחרון של פורום הכלכלה העולמי בשוויץ התנהל בסבבים אחרונים שבהם ניסו חלק ממנהיגי העולם ללחוץ על המנהיגים האירופיים להתחיל לפעול בצורה נחרצת יותר לגבי המשבר.

בכירים בחברות גדולות שנמצאים היום בדאבוס הזהירו כי אף כלכלה לא בטוחה ממשבר החובות הפוקד את אירופה. דברים אלו נאמרים בנוסף להצהרות הרבות בהן הם מבקשים ממנהיגי העולם לתמוך באירופה ולספק ליבשת עזרה.

קובעי מדיניות מהונג קונג ומקנדה ערכו סבב פגישות ביומו האחרון של פורום הכלכלה העולמי, על מנת לדחוף את מנהיגי היבשת באירופה למציאת פתרון או לפחות לבצע מהלכים שיראו על התחלת מגמה חיובית. כשהם מבקשים כבר עכשיו להתחיל להכין חבילת הצלה לכלכלות ספרד ואיטליה, וכן פונים באופן פרטני אל מנהיגי יוון בבקשה לזרז ההבנות עם מחזיקי החוב שלה שיביא לקיטון גרעונה.

אותם נציגים מסבירים כי אי היכולת להביא לפתרון מקומי ביבשת אירופה יביא בסופו של דבר לפגיעה מוניטרית כלל עולמית שתמנע מהמדינות מחוץ לאירופה לעזור לה. ההצהרות הללו ממתנות את האופטימיות מתחילת שבוע בה המנהיגים באירופה יצוא בהצהרות על כך שהשווקים באירופה נרגעו בתקופה האחרונה.

"אף פעם לא פחדתי ממצב הכלכלה בעולם כפי שאני מפחד היום" כך אמר היום מדאבוס דונלד טסנג, מנכ"ל הונג קונג.שהמשיך בדבריו "אף אחד לא חסין, צריך לפעול בצורה נחרצת יותר ולהשרות בטחון על השווקים".

בינתיים נגיד הבנק הקנדי העריך כי המשבר האירופי יביא לירידה של 1% בצמיחה העולמית עד סוף 2012 "המשבר האירופי יפגע בעולם בעיקר דרך המסחר ודרך שלוחות פיננסיות נוספות, כשבנקים כבר עכשיו אוגרים מזומנים או משקיעים רק בשווקים המקומיים".
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות