מעברות מעלה את המחיר בהצעת הרכש, האם זה מספק?

למעברות מזומנים נטו של 310 מיליון שקל ופעילות שמוערכת בספרים בקרוב ל-200 מיליון שקל (פעילות רווחית וצומחת), הצעת הרכש המשופרת משקפת שווי שוק של 460 מיליון שקל - עדיין מתחת להון, אבל לפחות שיפור של 27.5% לעומת הצעה קודמת
|
(2)
תוספי תזונה, אילוסטרציה, צילום: getty images israel

בהמשך להצעה המצחיקה של קיבוץ מעברות מהחודש שעבר, הקיבוץ המחזיק בחברת {מעברות} משפר את הצעתו ב-27.5%, ומציע לרכוש את יתרת המניות מהציבור לפי מחיר של 51 שקלים למניה - פרמיה של כ-13% על שער הבסיס של המניה הבוקר ולעומת ההצעה הקודמת לרכישה, לפי מחיר של 40 שקלים למניה.

הקיבוץ מחזיק ב-64% מהחברה והוא מציע כעת לרכוש את יתרת המניות המוחזקות על ידי הציבור תמורת סכום כולל של כ-166 מיליון שקל, כאשר מועד הקיבול האחרון של ההצעה יהיה ביום רביעי ה-4 בספטמבר.

למרות השיפור המשמעותי של ההצעה, עדיין לא בטוח האם הגופים המוסדיים הגדולים המחזיקים בנייר - קופות הגמל של הראל, עם החזקה של קרוב ל-10%, וקופות הגמל של כלל ביטוח, עם 7%, ייענו להצעה.

הסיבה היא שלמרות השיפור, עדיין מדובר בהצעה נמוכה ביחס לשווי בספרים ולהון העצמי של החברה. מעברות התמקדה בעבר במזון לתינוקות (מטרנה) ומכרה את הפעילות בהדרגה (שני שלבים) לאסם. מכירה זו הותירה בחברה קופת מזומנים גדולה מאוד ששימשה את החברה לכניסה והרחבת הפעילות בתחומים חדשים - ויטמינים (אלטמן), מזון לחיות ועוד. פעילויות רווחיות וצומחות.

כמו כן, השתמשה החברה במזומנים לשם חלוקת דיבידנדים ורכישה עצמית של מניות. 

מעברות רוצים הנחה של 50 מיליון שקל על השווי בספרים
שווי השוק שלפיו רוצה הקיבוץ למחוק את החברה הוא 460 מיליון שקל. לחברה יש מזומנים נטו של 310 מיליון שקל. כלומר, הקיבוץ משלם לפי שווי של 150 מיליון שקל על כל הפעילויות האחרות שמוצגות בספרי מעבורת בקרוב ל-200 מיליון שקל.

אינדיקציה נוספת לכך שהמחיר בהצעה עדיין נמוך הינה ההון של החברה - השווי שלפיו הקיבוץ רוצה למחוק את מעברות, הוא עמוק מתחת להון שלה - 527 מיליון שקל - 13%, ליתר דיוק, מתחת להון.

תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  למה מעברות נסחרת רק ב-49 ש"ח למניה???
  ט.רונצ'ו 19/08/2019 16:15
  הגב לתגובה זו
  0 0
  בשנה האחרונה נסחרת מניית מעברות בכ-40 ש"ח. לאחר הצעת הרכש הראשונה של 40 ש"ח עלתה המחיר לרמה של 45 ש"ח. הצעת הרכש לא נענתה, כמובן, והמעברות העלתה את המחיר ל-51 ש"ח. למרות שמחיר זה נמוך מהשווי המאזני של מעברות, שהוא כ-58 ש"ח, השווי בבורסה הוא רק ברמה של 49 ש"ח - 2 ש"ח מתחת למחיר הצעת הרכש. למה? למה?. מוזר.....
  סגור
 • 1.
  זה בכלל לא מספיק
  אחד שיודע 14/08/2019 20:12
  הגב לתגובה זו
  0 0
  רוצים למחוק את המניה בלי לשלם מחיר הוגן, מי שמסכים למחיר הזה פשוט פראייר
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות