קרנות אמריקאיות רוכשות 15% מלאומי USA ב-140 מיליון דולר

מדובר בחברת ההשקעות אנדיקוט קפיטל וחברת ההשקעות הפרטית MSD
|
בנק לאומי, צילום: Bizportal

בנק לאומי מדווח הבוקר כי שלוחתו בארה"ב (Bank Leumi USA) סיכמה על הכנסת שותפים אסטרטגיים לחברה, אשר ירכשו 15% מהון המניות של Banl Leumi Corporation, התאגיד האמריקאי באמצעותו מחזיק הבנק את השליטה ב-Bank Leumi USA תמורת כ-141 מיליון דולר.

השותפים האסטרטגיים הם חברת ההשקעות אנדיקוט קפיטל, אשר ווין גולדשטיין הוא אחד ממייסדיה ותחום התמחותה העיקרי הוא השקעה בתאגידים פיננסיים, וחברת ההשקעות הפרטית MSD, אשר מנהלת השקעות עבור מייקל דל, מייסד חברת המחשוב Dell, ומשפחתו.

ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון. אולי זה אתם?

השאירו פרטים ונחזור אליכם

העלאה
* כל השדות חובה

תודה שהשארת פרטים, נשתדל לחזור אלייך בהקדם

עם השלמת העסקה, לקרן אנדיקוט תינתן הזכות למינוי שני דירקטורים בדירקטוריון בנק לאומי USA ודירקטור אחד ב-Bank Leumi Corporation. ווין גולדשטיין צפוי להתמנות כדירקטור בשני הדירקטוריונים.

מנכ"לית לאומי, רקפת רוסק עמינח: "היישום המוצלח של התכנית האסטרטגית ב- BLUSA במהלך ארבע השנים האחרונות, הפך את BLUSA לבנק אטרקטיבי למשקיעים בארה"ב. לאחר בחינת חלופות שונות, בחרנו להתקשר עם קבוצת Endicott ו- MSD."

עוד הוסיפה עמינח: "הידע והניסיון של המשקיעים האסטרטגיים צפויים לתרום רבות ל-BLUSA במגוון תחומים: הרחבת מגוון הלקוחות, התרחבות של לאומיטק בארה"ב, נגישות משמעותית לשוק ההון האמריקאי ויכולת להוציא לפועל עסקאות בנקאיות מורכבות יותר. הבחירה של Endicott ו- MSD לחבור לקבוצת לאומי הינה עדות ברורה להצלחת האסטרטגיה העסקית של BLUSA, כמו גם לאסטרטגיית החדשנות של קבוצת לאומי".

ויין גולדשטיין, מייסד ומנכ"ל Endicott: "אנו נרגשים להשקיע ב-Bank Leumi USA  יחד עם MSD Capital. תזמון ההשקעה אידיאלי לשני הגופים – BLUSA, תחת הובלתו של אבנר מנדלסון, מציגה תוצאות חזקות יותר עקב שינויים מבניים פנימיים שהתמקדו באסטרטגיה עסקית, טכנולוגיה ותשתיות, וכוח אדם. השקעה זו מעניקה ל-Endicott את האפשרות לסייע ל-BLUSA ליישם עסקאות בשוק ההון לצד הזדמנויות אסטרטגיות, שלפני כן לא היו נגישות".
 
דן ביטר, מנהל ב-MSD Capital: "אנו שמחים לקחת חלק בהשקעה ייחודית זו. השותפות עם Endicott וההנהלה הבכירה של BLUSA הינה עקבית עם הפילוסופיה של MSD, אשר תומכת בקבוצות חזקות בעלות אסטרטגיה ברורה ליצירת ערך אמיתי לאורך זמן".

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות