זה קורה: טבע פרסמה הצעה לרכישת מיילן הענקית - בסכום של 40 מיליארד דולר

המנכ"ל ארז ויגודמן: "בטוחים שבמיילן יסכימו שההצעה מהווה אלטרנטיבה אטרקטיבית להצעת מיילן עבור פריגו". טבע עלתה במחזור ענק, ותראו את מיילן בחו"ל
 |  (10)
סוף לשמועות
סוף לשמועות, חברת טבע פרסמה לפני דקות אחדות הצעת רכש לחברת מיילן האמריקנית - לפי שווי אסטרונומי של כ-40 מיליארד דולר (!), פרמיה של כ-20%. טבע מעוניית לרכוש את מיילן לפי מחיר מניה של 82 דולר בעסקת 50% מזומן ו-50% מניות. בטבע מתנים את הרכישה בכך שמיילן לא תרכוש את פריגו ומציינים כי הם מצפים שהעסקה תיסגר עד לסוף השנה. אם תיסגר, תהיה זו עסקת השנה בתחום הפארמה בעולם. נזכיר כי טבע נסחרת בשווי של 60 מיליארד דולר. 
המסחר במניית טבע -1.1% טבע 2,800 -1.1% טבע בסיס:2,831 פתיחה:2,850 גבוה:2,880 נמוך:2,790 תמורה:53,429,313 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: חודש לאחר הפסקת המסחר שלאחר הדיווח, והמניה טיפסה 2.4% במחזור חריג של 379 מיליון שקל. מיילן מסתפקת בעלייה של 8.7% למחיר של 73.9 דולר עם פתיחת המסחר (לא ממש מתקרבת ל-82 דולר שמציעה טבע).
ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון
לאורך כל החודשים האחרונים בשווקים דיברו על כך שטבע צריכה לרכוש את מיילן וכעת נחשפת התוכנית ומה שטבע רואה לנגד עיניה בעת רכישת הפעילות של מיילן. טבע מציינת כי נתוני הפרופורמה מצביעים על כך שבשנת 2014 לחברה הממוזגת היו מכירות של 30 מיליארד דולר ורווח תפעולי תזרימי (EBITDA) של 9 מיליארד דולר.
כמו כן, טבע מציינת כי בראייה קדימה, החברה הממוזגת תוכל לייצר 6 מיליארד דולר בשנה מפעילות שוטפת ורווח תפעולי תזרימי של יותר מ-10 מיליארד דולר. בשנת 2018 החברה תייצר כבר 8.5 מיליארד דולר בשנה על הכנסות של 33 מיליארד דולר ו-EBITDA של יותר מ-13 מיליארד דולר. 
בטבע כמובן רואים בעסקה הזאת סינרגיות רבות. מאחר ושתי החברות פועלות בתחום הגנריקה והסינרגיות הן משמעותיות ביותר. בטבע מצפים לייצר סינרגיות של 2 מיליארד דולר בשנה בתוך שלוש שנים מהשלמת העסקה. הסינרגיות יגיעו מכל תחומי הפעילות שכוללים ייצור, מכירות ושיווק, מחקר ופיתוח וחיסכון במס. 
ארז ויגודמן, מנכ"ל טבע: "הצעתנו הינה אטרקטיבית לבעלי המניות של טבע ומיילן כאחד, והיא תעניק לבעלי המניות של טבע יתרונות אסטרטגיים ופיננסיים אטרקטיביים במיוחד, ולבעלי המניות של מיילן תעניק פרמיה משמעותית וערך מיידי עבור מניותיהם, וכן תאפשר להם ליהנות מפוטנציאל הצמיחה של החברה המאוחדת, חברה שתעצב מחדש את העולם הגנרי ותמנף זאת על מנת ליצור עמדת מובילות בתעשייה הפרמצבטית כולה. יש לנו הערכה רבה לחברת מיילן, ואנו בטוחים שדירקטוריון מיילן ובעלי מניותיה יסכימו שההצעה מהווה אלטרנטיבה אטרקטיבית עבור בעלי המניות של מיילן  על פני הצעת מיילן לרכישת פריגו".
 
עוד אמר ויגודמן, כי "אנו מרוצים מאוד מההתקדמות שהשיגה טבע במהלך השנה האחרונה, ובכלל זה חיזוק יסודות החברה, הגנה על זכיונות תרופות המקור המרכזיים שלנו, ובניית מנועי צמיחה אורגנית. אנו מאמינים בחוזקה בעתידה של טבע, תוך שאנו בונים על אנשינו, צבר המוצרים ועל יכולותינו בתחומי הגנריקה ותרופות המקור. החיבור בין טבע ומיילן מהווה הזדמנות ייחודית להסתמך ולבנות על  התשתיות האיתנות של שתי החברות. החיבור ייצר פלטפורמה חזקה ויעילה יותר להשיג את מטרותינו. כחברה אחת, תעמוד לרשותנו התשתית והיכולות להאיץ את יצירת המודל העסקי המבודל, המשלב באופן מלא בין גנריקה ותרופות מקור, עם מוצרים, שירותים וטכנולוגיות אשר יתנו מענה לצרכים המשתנים המתהווים של מטופלים ולקוחות."
 
מר ויגודמן המשיך, "בנוסף, ההצעה המוצעת מקדמת גם את האינטרסים של הגורמים האחרים בעלי עניין במיילן באופן הטוב ביותר. החברה המאוחדת תמשיך לקדם את החזון של מיילן לקבוע סטנדרטים חדשים בתעשיית הבריאות, לספק לאוכלוסיית העולם גישה למגוון הרחב ביותר של תרופות באיכות גבוהה. חשוב לציין שהעובדים ייהנו מהזדמנויות משמעותיות לצמיחה ופיתוח בהיותם חלק מחברה מובילה גדולה יותר. אנו צופים עתיד מבטיח עבור עובדינו ולהרחבת הצעת הערך עבור לקוחותינו."
 
מר ויגודמן סיים ואמר כי "החברות שלנו חולקות שנים של נסיון והצלחות בהובלת התעשייה הגנרית ובבניית נוכחות חזקה בתחום תרופות המקור ותרופות ביולוגיות. הן טבע והן מיילן הגשימו את מטרותיהן העסקיות באמצעות חדשנות, חזון ומחויבות לאיכות. העסק של מיילן מהווה חיבור טבעי לעסק שלנו ומשלים אותו במידה רבה – חיבור שתי החברות יחד יספק לא רק את הערך הרב ביותר עבור בעלי העניין הפיננסיים שלנו, אלא גם יאפשר לנו לשרת טוב יותר מטופלים, לקוחות ומערכות בריאות ברחבי העולם. אנו בטוחים שכל הדרישות הרגולטוריות הנחוצות להשלמת החיבור עם מיילן יקבלו מענה בזמן ובאופן אשר יאפשר לנו לממש ערך משמעותי עבור בעלי המניות של טבע ושל מיילן."
ביום שישי מיילן ניסתה לצנן את הספקולציות: ביום ו' האחרון הייתה זו הייתה מיילן שהתייחסה באופן פומבי לאפשרות למכירתה לטבע. מיילן ציינה כי היא לא רואה כיצד עסקה שכזו תוכל לעבור את הממונה על ההגבלים העסקיים בארה"ב. כמו כן, ציינה כי היא לא רואה עסקה שכזו מתרחשת. בעניין זה טבע דיווחה היום כי היא בחנה בזהירות את ההיבטים הרגולטוריים של האיחוד של טבע ומיילן, בשיתוף עם יועצי החברה. טבע בטוחה שתצליח להשלים עסקה ללא חסמים מהותיים לסגירה.
תגובות לכתבה(10):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 7.
  כמחזיק טבע אני לא מאושר במיוחד
  dw 21/04/2015 16:37
  הגב לתגובה זו
  0 0
  טבע מציעה לעלי מניות מייל עיסקה בתמחור מפולפל למדי, כך שלנו בעל מניות טבע לא כ"כ ברור למה זה כדאי לנו. לבעי מיילן זה כמובן כדאי, ואני לא מקנא בבעלי פריגו אם בגלל זה ההצעה הפנטזיונרית והחלומית שקיבלו תתפוצץ. בכזה מקרה ישחטו את מניית פריגו. בקיצור, היום גם מחזיקי טבע וגם מחזיקי פריגו לא מבסוטים. מחזיקי מיילן בהחלט כן.
  סגור
 • 6.
  קנה בשמועה מכור בידיעה - זה הכלל!! (ל"ת)
  דוד 21/04/2015 16:26
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • 5.
  אני כרגע מכרתי טבע וקניתי פריגו
  שלומי 21/04/2015 16:25
  הגב לתגובה זו
  1 2
  המיזווג לא יקרה.
  סגור
 • כנס משקיע
  אבו געפר 22/04/2015 08:27
  הגב לתגובה זו
  0 1
  יום ראשון פריגו 20% למטה, חהחהחה....
  סגור
 • 4.
  ישששש תודה שטסטם טבע (ל"ת)
  אא 21/04/2015 15:56
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • 3.
  ויגודמן זה נוכל בחליפה
  מיילן 21/04/2015 15:56
  הגב לתגובה זו
  1 5
  לא תהיה רכישה,זה הכל ספין בגלל הקופקסון.הכל להטוטים ואחיזת עיניים.ככה ויגודמן מציף ערך למשקיעים.קרקס
  סגור
 • 2.
  ספקולציות
  disturbed 21/04/2015 15:15
  הגב לתגובה זו
  0 4
  רק לפני כשבוע יור מיילן הודיע שהחברה לא מעונינת להירכש בנוסף לזה טבע תשלם עכשיו חצי מיליארד דולר, מוזר שהמנייה דווקא עולה..
  סגור
 • אף אחד לא שואל את יו"ר מילן
  משיח 21/04/2015 15:56
  הגב לתגובה זו
  6 0
  נותנים הצעה ואם בעלי המניות רוצים למכור במחיר המוצע, החברה נמכרת והיו"ר מפוטר.
  סגור
 • חחח תכלס (ל"ת)
  diaturbed 21/04/2015 23:10
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 1.
  תביעה ייצוגית
  אורי 21/04/2015 14:37
  הגב לתגובה זו
  1 6
  לבלומברג מותר להעריך הערכות ולפרסמן אבל האם טבע לא מחוייבת מיידית להודיע האם זה נכון או לא.יש כאן שינוי מגמה של מסחר והדבר משפיע מהותית על משקיעים ושחקני מעו"ף.איפה הרגולטור במקרים כאלה.שווה בדיקה משפטית.....
  סגור