חודש לפני המחיקה מת"א, בעלי השליטה בפלג ניא מגדילים החזקות

פלג ניא עוסקת בעיצוב וייצור רהיטי מתכת ומוצרי מתכת לתעשיה ומרוויחה כסף. המנייה נסחרת ברשימת השימור ובעלי השליטה כבר מחזיקים 89% מהמניות
 |  (1)
מבשלים מהלך?
מניות בשימור נחשבות בד"כ לבית הקברות בבורסה. ראשית, המסחר במניות מתקיים פעם אחת ליום בלבד. שנית, לאחר שנתיים בשימור, אם לא חל שיפור במחיר המניות - הן נמחקות ממסחר. חברת {פלג ניא} עוסקת בעיצוב וייצור רהיטי מתכת ומוצרי מתכת לתעשיה היא מעט שונה.

לאחר כמעט שנתיים, בעוד כחודש בדיוק צפויות מניות החברה להימחק מהמסחר לאחר שנתיים בשימור. למרות האמור, בעלי השליטה בחברה הכוללים את חברות כור מתכת והשותפות המוגבלת אופורטוניטי פאנד מגדילים את ההחזקה שלהם בחברה באופן שיטתי באמצעות רכישת מניות במסחר בעסקאות מחוץ לבורסה וכעת שולטים ב-89% מהחברה.

פלג ניא היא חברה רווחית, שמייצרת מזומנים. ברבעון הראשון הסתכמו ההכנסות ב-25 מיליון שקל. הרווח הנקי המיוחס לבעלי המניות עמד על 1.2 מיליון שקל. החברה ייצרה כמיליון שקל מפעילות שוטפת, רק ברבעון הראשון.

נכון להיום שווי יתרת המניות המוחזקות על ידי הציבור (11%) מסתכם ב-1.6 מיליון שקל. לא מן הנמנע כי גם אם המניה תמחק ממסחר על ידי הבורסה, בעלי השליטה עשויים בעתיד לפרסם מלאה, כך שיחזיקו במלוא הבעלות על החברה כשהציבור אינו שותף לרווחים.

לחברת פלג ניא ישנה גם סדרת בעלת ערך התחייבותי של כ-16 מיליון שקל. האג"ח נסחר בתשואה שנתית של כ-10% והוא צפוי להיפדות עד שנת 2020. גם איגרות החוב של החברה נסחרות ברשימת השימור גם כן והיום הן ריכזו מחזור חריג של כמיליון שקל.

גם לאחר מחיקת המניה ממסחר בבורסה, איגרות החוב ימשיכו להיסחר במסגרת רשימת השימור, כל עוד לא יתקיים תנאי אחר שיגרום למחיקתן מהמסחר. ייתכן שמאחורי הרכישות של האג"ח המאסיביות במסחר בבורסה עומדים בעלי השליטה בחברה.
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  הכול נכון- החברה לא תימחק מהמסחר
  שלהבת מIBI 21/06/2012 14:13
  הגב לתגובה זו
  0 0
  יש מצב טוב שהיא תחזור לרשימה הראשית כי הציבור קונה בלי סוף וגם מגדיל במניה אחזקות
  סגור