ציון קינן: "אין זה הזמן לעשות 'ניסויי מעבדה' רגולטוריים על המשק הישראלי"

מנכ"ל בנק הפועלים: "המצב שנוצר גורם לאנשי עסקים 'להיכנס לבונקר', ולעכב החלטות בנוגע להשקעות משמעותיות או הגדלת הפעילות"
|
(4)
ציון קינן
"יש לקיים דיון אינטנסיבי בין הממשלה, המגזר העסקי וההסתדרות - כדי להבטיח שהמשק לא יגלוש למיתון", כך אמר ציון קינן, מנכ"ל בנק הפועלים בוועידת הגליל השישית המתקיימת היום.

"מאז פרוץ המשבר הכלכלי והפיננסי הגלובלי ב- 2007/08, המשק הישראלי הפגין חוסן מרשים אל מול הזעזועים החיצוניים. בעוד שמשקים מפותחים רבים נכנסו למערבולת של מפולת במחירי נדל"ן, קשיי פירעון בהתחייבויות של בנקים וממשלות, נסיגה חריפה בפעילות הכלכלית ועלייה באבטלה - המשק הישראלי המשיך לצמוח והפגין יציבות פיננסית, המערכת הבנקאית הישראלית פעלה ללא דופי, ושום בנק ישראלי לא נזקק לסיוע ממשלתי".

"משבר חובות המדינה בגוש האירו עדיין רחוק מפתרון אמיתי, וספק אם פתרון כזה יימצא בשנה-שנתיים הקרובות. לכך יש להוסיף מספר סיכונים במישור הכלכלי המקומי: הקיפאון בשוק הדיור, קושי של קונצרנים מסוימים למחזר חובות בשל האטה בפעילות, ועוד. ואם לא די בכך, הרי שמבחינתו של המגזר הפרטי חלה עלייה משמעותית באי-הוודאות הרגולטורית, על רקע גל של חקיקות וניסיונות לחקיקה. אין כמעט יום שעובר מבלי שאשמע מאיש עסקים זה או אחר משפט ברוח של "פעם ידעתי בבירור מה 'כללי המשחק' לפעילות העסקית שלי בישראל, אולם כיום הכל פתוח וכללי המשחק לא ברורים".

"במצב כזה, תגובתו הטיפוסית של איש עסקים היא 'להיכנס לבונקר', ולעכב החלטות בנוגע להשקעות משמעותיות או הגדלת הפעילות, או העברת פעילות לחו"ל וכאשר אנשי עסקים ובעלי חברות רבים עושים זאת, יש לכך פוטנציאל שלילי ברמה המאקרו-כלכלית, העלול להביא להאטה של הפעילות הכלכלית ולעלייה באבטלה".
תגובות לכתבה(4):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 4.
  גנבים נגד רגולציה
  תחרות יוק' 20/03/2012 15:11
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אף אחד לא מאמין לך קינן !!!
  סגור
 • 3.
  אכן אתה דואג,אבל גם לציבור החלש צריך לדאוג.
  איציק ר 20/03/2012 15:06
  הגב לתגובה זו
  0 0
  איפה הייתם כולכם כשמחירי הדירות בתקופה הזו הרקיעו שחקים,כאשר בשאר העולם היו נפילות בנדל" ן.בעלי ההון כולל הבנקים " חגגו" .צריך לחזור לשפיות בפגיעה מינימלית ולאפשר לציבור לרכוש נכסים במחיר שפוי יותר.אכן כעת הכסף בידי הציבור,אז תלכו לקראתו.
  סגור
 • 2.
  שנים העולם במדיה מסתיר בפלסטר לדחות קריסה!!! (ל"ת)
  מיתון2012-13 20/03/2012 14:59
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 1.
  מכונות אוטומתיות,מידע פנים,בורסה בלוף=מושחתים (ל"ת)
  מוסדות גנבים=שקר 20/03/2012 14:58
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות