"שיפור בפעילות הכלכלית במחצית השנייה יביא לעליית ריבית"

"אבן היסוד של האופטימיות שלנו הינה כלכלת ארה"ב", מציינים יונתן כץ וכלכלני לידר שוקי הון שמצביעים על המשך השיפור בכלכלה הגלובלית. "ללא הרעה מחודשת בסביבה הגלובלית, לא צפויה הורדת ריבית נוספת"
 | 
(2)
בלידר רואים שינוי כיוון
לידר שוקי הון אופטימיים באשר להתפתחויות הבאות בכלכלה העולמית. על פי יונתן כץ וכלכלני לידר נמשך השיפור בכלכלה הגלובלית גם בשל הסדר החוב המשמעותי ביוון. בנוסף הרמות של 100-110 דולר לחבית "עדיין לא מאיימות על ההתאוששות בכלכלה הגלובלית".

"אבן היסוד של האופטימיות שלנו הינה כלכלת ארה"ב", מציינים בלידר. "הנתונים הכלכליים בארה"ב ממשיכים להצביע על התרחבות והתבססות ההתאוששות: נוספו 227 אלף מועסקים חדשים בפברואר, סקר ציפיות בענפי השירותים מצביע על אופטימיות, ומסתמנת עלייה גם בייצוא וגם בייבוא סחורות".

בית ההשקעות מסמן תפנית במתווה הריבית של שכבר הורדה בשלוש פעימות מרמה של 3.25% לרמה של 2.5%. "ללא הרעה מחודשת בסביבה הגלובלית, לא צפויה הורדת נוספת. העלייה בציפיות האינפלציה לכיוון הגבול העליון של היעד גם לא תומכת בהורדת ריבית. שיפור בפעילות הכלכלית בישראל במחצית השנייה של השנה יביא לעליית ריבית בשליש האחרון של השנה".

למרות נתוני הגירעון של חודש פברואר המצביעים על ירידה ריאלית של 1.7% בגביית מע"מ מתחילת השנה, סימן לחולשה בביקושים המקומיים, בלידר מעודדים מהגידול המסתמן במע"מ על הייבוא, אשר מאותת על "אופטימיות מסוימת בקרב משקי הבית והסקטור העסקי".
תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  תגובה לבדיחות של לידר
  הלבן שבעיניים 12/03/2012 16:25
  הגב לתגובה זו
  0 0
  הכתבה מתאימה לחג פורים ולידר הם ליצנים מקצועיים מדברים שטויות בקילו
  סגור
 • 1.
  שנים העולם במדיה מסתיר בפלסטר לדחות קריסה!!! (ל"ת)
  מיתון2012-13 11/03/2012 15:50
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות