: רשות ההגבלים העסקיים מאשרת את רכישת אייס על ידי אלקטרה

המהלך צפוי לתרום לתחרות בשוק ה"עשה זאת בעצמך". עם זאת אלקטרה "לא תוכלו להתרחב במסגרת אייס בתצוגת מוצרי חשמל ממותגים" בשל חשש מפגיעה בתחרות, כך לפי הרשות להגבלים עסקיים
|
(1)
המיזוג יוצא לדרך
הממונה על הגבלים עסקיים, פרופסור דיויד גילה, אישר היום (ה') בתנאים מגבילים מיזוג בין אלקטרה מוצרי צריכה לאייס אוטו דיפו ואייס רשתות שיווק - מוצרי צריכה כאשר ברקע אייס מצויה כיום בהקפאת הליכים.

אם אלקטרה תשתמש ברשת אייס על מנת להרחיב שטחי תצוגה של מוצרי חשמל ממותגים, "יהיה בכך כדי להעלות חשש סביר לפגיעה משמעותית בתחרות", סבורים ברשות ההגבלים. עם זאת בדיקת המחלקה הכלכלית ברשות ההגבלים העסקיים העלתה כי רכישת אייס על ידי אלקטרה צפויה לתרום משמעותית לתחרות בשוק ה"עשה זאת בעצמך".

בהתאם, הממונה אישר את הרכישה, אך התנה אותה בתנאים שעיקרם הגבלת יכולתה של אלקטרה ליצור בחנויות אייס שטחי תצוגה למוצרי חשמל ממותגים.

נזכיר כי אלקטרה שהנה בבעלות מר גרשון זלקינד העוסקת ביבוא מוצרי חשמל ואלקטרוניקה ובמכירה קמעונאית של מוצרים אלו באמצעות רשתות שיווק "שקם אלקטריק", "מחסני חשמל" ו-"סנסור" דיווחה כי בכוותה לרכוש את פעילות 26 סניפי אייס ו-5 סניפי אוטו דיפו בתמורה לכ-129 מיליון שקלים.

יקי ודמני מנכ"ל אלקטרה מוצרי צריכה מסר היום: "אנו מברכים על החלטת הממונה להגבלים עסקיים, ומאחלים חג פורים שמח לעובדי אייס לקוחותיה, ספקיה ולכל בית ישראל".

תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  חבל על הכסף
  d,s 08/03/2012 22:30
  הגב לתגובה זו
  0 0
  עשה זאת בעצמך מעסיק לא מקצועיים,אינם יודעים לייעץ,אינם יודעים לתת שרות של עשה זאת בעצך,בקרוב גם בהום סנטר
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות