גייסה 200 מ' ש'; "השפעות חיוביות לשוק ההון"

איגרת חוב ממשלתית שקלית לטווח ארוך של 30 שנה במחיר פארי (ערך נקוב) המשקף תשואה לפדיון של 5.5%. מטרת האוצר: הארכת החוב הממשלתי והקטנת סיכון המחזור של החוב
 | 
המדינה הנפיקה בהצלחה:
המדינה רשמה הצלחה בהנפקת איגרת חוב ממשלתית שקלית לטווח ארוך של 30 שנה שנועד למטרת הארכת החוב הממשלתי והקטנת סיכון המחזור של החוב. במסגרת ההנפקה שהתבצעה על ידי החשב הכללי במשרד האוצר לעושי השוק הראשיים, גוייסו 200 מיליון שקלים במחיר פארי (ערך נקוב) המשקף תשואה לפדיון של 5.5% בהתאם לתחזיות.

יחס הכיסוי של ההנפקה (היקף הביקושים ביחס לכמות המוצעת) עמד על 5.7. במהלך החודש (16 ינואר) מתוכננת הנפקה נוספת בהיקף דומה של 200 מיליון שקלים לציבור המשקיעים הפרטיים. נציין כי תוצאות ההנפקה היום מעידות על ציפיות אינפלציוניות העומדות על כ-2.6%

החשבת הכללית, מיכל עבאדי - בויאנג'ו: "הצלחה בהנפקה ארוכת טווח מאותת לשוק על מדיניות פיסקאלית אחראית של הממשלה ויש בה בכדי להעיד על אמון המשקיעים בחוסנה ואיתנותה של הכלכלה הישראלית".

ערן היימר, סגן בכיר לחשבת הכללית ציין כי "הביקושים הגבוהים והתשואה על האיגרת מעידים על צורך במכשיר זה בשווקים, ותומכים במדיניות הארכת החוב ובעידוד החיסכון הפנסיוני ארוך הטווח".

"למהלך השפעות חיוביות על ההון", אמר ד"ר מיכאל שראל, ראש אגף כלכלה ומחקר בקבוצת הראל ביטוח ופיננסים, בשיחה עם Bizportal. שראל מסביר כי ההנפקה תיתן benchmark להנפקות של חברות, תיתן יותר נזילות וגמישות בבחירת המח"מ וגם אפשרות להתכסות מפני סיכונים בתשואה טובה יותר.

"ציפיות האינפלציה עולות לאורך העקום. אם האינפלציה תהיה 2% לממשלה יותר זול לגייס באג"ח צמודות בטוווחים הארוכים כיוון שמשלמת פרמייה לגיוס השקלי הארוך", כך לדברי שראל. נציין כי היום מדובר בהנפקה קטנה אך באופן כללי, כאמור, למדינה עדיף שלא תגייס שקלי לטווחם של 30 שנה.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה