אנליסט בכיר על פוטאש: "הגדלת החזקות בכיל היא מהלך חכם; תפעל לקבלת נוכחות בדירק'"

בן איזקסון, אנליסט בחברת סקוטיה קפיטל, שצפה בספטמבר שפוטאש תפעל להגדיל החזקות בכיל טוען, כי פוטאש מנסה לשמור על נוכחות חזקה בשוק האשלג העולמי וגם לצמצם את התלות שלה במחוז ססקצ'ואן
|
(צילום: Getty Images Israel)

הדשנים בן איזקסון מ'סקוטיה קפיטל' שצפה בחודש ספטמבר האחרון שחברת פוטאש הקנדית תפעל להגדיל את החזקותיה ביצרנית הדשנים הישראלית כיל טוען כעת כי "המהלך מאותת על כוונתה של פוטאש לשמור על נוכחות חזקה בשוק האשלג העולמי וגם לצמצם את התלות שלה במחוז ססקצ'ואן". איזקסון העריך לפני שלושה חודשים כי מותו של סמי עופר, ששלט ביצרנית הדשנים באמצעות החברה לישראל, ייתכן כי פינה את הדרך להשתלטות של פוטאש על החברה.

"בסביבה בה הפוטנציאל עולה על כושר ייצור האשלג ואפשרות שהתשואה השולית בססקצ'ואן תיעלם לאורך זמן, פוטאש רוצה לשמור על נתח השוק העולמי שלה וגם להתחיל לדלל את הנוכחות שלה בססקצ'ואן", כתב איזקסון והוסיף כי במידה ופוטאש תצליח להגדיל החזקות בכיל סביר כי תפעל לקבל נוכחות בדירקטוריון החברה.

פוטאש שמושבה במחוז ססקצ'ואן (Saskatchewan) בקנדה פועלת כיום להגדיל החזקותיה בחברת הדשנים הישראלית כיל -1.85% כיל 1,274 -1.85% כיל בסיס:1,298 פתיחה:1,285 גבוה:1,299 נמוך:1,274 תמורה:16,207,923 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: הנשלטת ע"י החברה לישראל (52.3%), שבשליטת עידן עופר. החברה מחזיקה ב-13.9% מהחברה הישראלית ומנסה להגדיל את חלקה ל-25%. לצורך כל היא זקוקה לאישורה של רשות החברות הממשלתיות משום שלממשלת ישראל יש מניית זהב אותה קיבלה עם הנפקתה של כיל לבורסה ב-1992. לפני כ-12 שנה ביצעה פוטאש פנייה דומה לממשלת ישראל אך אז בקשתה נדחתה.

רשות החברות נתנה אתמול אור ירוק למהלך של פוטאש ואף מסתמן כי משרד האוצר גם יאשר את העסקה וכעת ממתינים בחברה לרשות להגבלים עסקיים.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות