נשיא ה'פד' לוקהרט: תחתית שוק המגורים עוד רחוקה

טוען בנאומו היום כי תחתית שוק המגורים בארה"ב לא תושג עד למחצית השנייה של 2008 או מעבר לכך. עוד ציין כי הרגיעה באינפלציה מאפשרת לפד להקל בריבית כדי לשמור על הכלכלה
|
נשיא ה'פד' לוקהרט: תחתית שוק המגורים עוד רחוקה

התחתית של שוק המגורים בארה"ב לא תושג עד למחצית השנייה של 2008 או אפילו רחוק מכך, כך אומר היום, דניס לוקהרט, נשיא הפדרל ריזרב של מדינת אטלנטה. את הדברים נשא בנאום באוניברסיטת Middle Tennessee. אתמול דיווח הממשל בארה"ב כי מכירות הבתים החדשים נפלו לשפל של שבע שנים, בחודש אוגוסט.

הנוכחות של משבר הדיור המעמיק, עלולה לגרום לפגיעה קשה בצריכה הפרטית, אמר היום לוקהרט. עוד הוסיף, כי כף המאזניים של מכלול הסיכונים עברה מאינפלציה גבוהה לחשש מצמיחה מתונה.

"האמנתי, ועדיין מאמין, כי הפקטור שמהווה את המשקל הגדול ביותר בשינוי זה, הוא ההסתעפות של הסערה הפיננסית האחרונה," ציין לוקהרט.

"מאמין עדיין כי ביכולתו של ה'פד' עדיין, למנוע מהכלכלה את הנחיתה הרכה", בתוך כך, משווה את המדיניות המוניטרית להטסת מטוס: "אני מאמין כי המדיניות הנוכחית של ה'פד' דוחפת מעט את המטוס שהנמיך טוס, אבל עדיין עם צמיחה חיובית ואינפלציה מתונה."

התנאים בשווקים הפיננסים השתפרו ברמה מסוימת מאז אוגוסט, ציין לוקהרט. במהלך השבועיים האחרונים, הלחץ בשוק האג"ח המגובות בנכסים שכך מעט. בעוד האינפלציה מצויה בתחום העליון של ה"תחום הנוח", אמר לוקהרט כי ה'פד' עשה התקדמות בנושא. "זאת הסיבה מדוע אני מאמין כי התמתנות האחרונה באינפלציה, מאפשרת מהלך טקטי להפחתת הסיכונים לכלכלה כולה, עם הורדת הריבית של ה'פד'", כך אמר לסיכום הדברים.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות