דויטשה בנק שלח את אירופה ליום של ירידות

הודיע כי הוא עומד להפחית את ערכן של ההלוואות שהעניק ויפסיק לגייס עובדים. הפוטסי בלונדון איבד 0.5%. הקאק בצרפת השיל 0.7%, בעוד הדקס הגרמני ירד 0.2%
|
דויטשה בנק שלח את אירופה ליום של ירידות

המדדים הלאומיים בשווקי אירופה רשמו היום ירידות, זו הפעם הראשונה מזה שלושה ימים. את המגמה השלילית הוביל סקטור הפיננסים. דויטשה בנק הודיע כי הוא עומד להפחית את ערכן של ההלוואות שהעניק ויפסיק לגייס עובדים.

מניות דויטשה בנק רשמו את הירידות החדות מזה חודשיים. הבנק הגדול בצרפת, BNP Paribas, ו- UniCredit, לא הצליחו להתנתק מהמגמה.

איבד 0.7% לרמה של 375.06 הנקודות. במהלך היומיים האחרונים השלים המדד קפיצה של 4.2%, ברקע להורדת הריבית הבלתי צפוייה מצד ה'פד', שנבעה מדאגות כי צמיחת הכלכלה האמריקנית תואט.

המדדים הלאומיים רשמו ירידות בכל 18 השווקים שנפתחו למסחר באירופה למעט לוקסמבורג. הפוטסי בלונדון איבד 0.5%. הקאק בצרפת השיל 0.7%, בעוד הדקס הגרמני ירד 0.2%. מדד ה- Stoxx 50נחלש ב-0.6%, והאירו Stoxx 50, של מדינות גוש האירו איבד 0.5%.

מחירי הזהב והכסף עלו לאחר השפל שרשם הדולר למול האירו, זה הביא לעליית הביקוש למתכות והשקעות אלטרנטיביות. המרווח בין אגרות החוב האירופאיות לשנתיים למול אלו לטווח של 10 שנים התרחב זה היום השלישי, והגבוה ביותר מזה חודש.

מניות במרכז

מניות Corporate Express קפצו 6.3% למחיר של 8.05 יורו. העיתון הגרמני, De Telegraaf, אמר כי בעל מניות פעיל מטיל לחץ על החברה כדי שתציע עצמה למכירה, כאשר הוא מצטט אנשים לא מזוהים המשוייכים ל- Centaurus Capital.

מניות Ericsson איבדו מערכן 4.4%. חברת Cheuvreux, הורידה המלצתה למניות החברה הגדולה בעולם לייסוד רשתות אלחוטיות מ"" ל"".

מניות ישראליות

888 החזקות איבדה 0.64%. אמפייר אונליין נחלשה 0.65%. ג'י טי סי פולין הוסיפה 1.33%. פלאזה השילה 1.96%.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות