פלוג מאותתת: "נמשיך לבצע רכישות - לא מוגבלים ביתרות"

 |  (2)
ד"ר קרנית פלוג, צילום: יח"צ
"המדיניות שלנו נועדה לקזז את ייסוף היתר שנובע מההרחבה המוניטרית החריגה. אנחנו לא מוגבלים ברמת היתרות של רכישות מט"ח. רף ה-110 מיליארד דולר אינו מהווה מגבלה. נמשיך להתערב בשוק ככל שהנסיבות ידרשו. אין לראות את הרף הזה כרף עליון. לא היינו רוצים שההרחבה המוניטרית הזמנית תביא לנזקים ארוכי טווח", כך אמרה היום (ג') נגידת בנק ישראל קרנית פלוג, בוועידת האנרגיה הלאומית שנערכת כעת בתל אביב. 
"חלק מהבנקים המרכזיים העיקריים נוקטים עדיין במדיניות אולטרה מרחיבה, כולל ריביות שליליות, שהן באמת כלי מדיניות לנסיבות חריגות. בסך הכל המשק במצב טוב. עדיין יש אינפלציה נמוכה והריבית של 0.1% אמורה לתמוך בחזרה ליעד האינפלציה". 
בתוך כך, הדולר עולה כעת 0.55 מול השקל לרמה של 3.646 שקלים.
בנוגע לאפשרות להליכה לבחירות על רקע משבר התאגיד, אמרה פלוג: "המשק חזק בכדי להתמודד עם כל מיני זעזועים אבל אין ספק שקיצור הטווחים של קדנציות של ממשלות גורם לכך שאופן הסתכלות המנהיגים הופך להיות קצר. בחירות תקופות בהחלט גורמות למדיניות להיות קצרת רואי וזה לא משרת אותנו. המערכת הכלכלית אוהבת יציבות, ועריכת בחירות כל שנתיים לא עושה את זה".
לגבי תעשיית האנרגיה כמנוע צמיחה למשק, אמרה פלוג: "האנרגיה או הגז שמצאנו, יש לו פוטנציאל להוזיל את עלויות האנרגיה לתעשייה, צריך להשקיע את התשתיות בהתאם. החדשות הטובות הן שההשקעה בלווייתן כבר התחילה".
תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  בנק ישראל מפסיד המון כסף זה לא מונופול
  בוב 04/04/2017 15:26
  הגב לתגובה זו
  2 3
  בנק ישראל ניפח את בלון הנדלן צריך ועדת חקירה
  סגור
 • לא מפסיד אפילו לא שקל. זה חוסר הבנה לחשוב כך (ל"ת)
  דוד 04/04/2017 17:40
  הגב לתגובה זו
  1 1
  סגור