מספרי התעסוקה של אוגוסט בארה"ב היו חלשים? הנה סיבה אפשרית לכך

 | 
מאקרו אמריקני
דו"ח התעסוקה האמריקני לחודש אוגוסט פורסם  היום והציג מספרים חלשים מאוד, וגם פספוס של התחזיות. בשורה התחתונה, הדו"ח מציג תוספת של 156 אלף משרות בחודש החולף, זאת בעוד תחזיות הכלכלנים היו לתוספת של 180 אלף משרות. מעבר לכך, הנתון לחודשים יוני ויולי עודכן כך שתוספת המשרות הייתה נמוכה ב-41 אלף (במצטבר) בחודשים אלה. שיעור האבטלה טיפס מ-4.3% ל-4.4%.
אך כמה שעות לאחר פרסום הדו"ח נשמעות דעות על כך שהדו"ח לא מכיל מספרים גרועים כל כך. הירידה בקצב יצירת המשרות החדשות נרשמו ככל הנראה בעקבות סיומו של הקיץ וסיום מחזור משרות הקיץ הנוכחי. המשרות הזמניות של הקיץ הינן קשות לניטור על ידי הממשלה ויוצרות אי דיוק. 
כמו כן בשבע פעמים שונות, מתוך שמונה השנים האחרונות, תוספת המשרות לחודש אוגוסט שופרו חודש לאחר מכן. אחת הסיבות היא שחודש אוגוסט הוא החודש הפופולארי ביותר לחופשה בארה"ב. בתוך כך, בעלי העסקים ממלאים באיחור את טופס המשוב שבו הם ממלאים את כמות העובדים בעסק. על פי הסטטיסטיקה, 95% מהנשאלים לבסוף עונים על השאלון. 
לחודש אוגוסט יש מוניטין רע בקרב האנליסטים לאור אי היכולת שלהם לחזות את תוספת המשרות. ב-12 פעמים מתוך 16 השנים האחרונות, האנליסטים לא הצליחו לחזות את כמות תוספת המשרות. 
 
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה