ימים יגידו: האם זה המנכ"ל שיציל את הצניחה במניית מייסיס?

|
חילופי תפקידים
הנהלת רשת המרכולים האמריקנית מייסיס הודיעה היום (ה') כי המנכ"ל הוותיק שלה טרי לונדגרן (Terry Lundgren) יסיים את תפקידו ברבעון הראשון של שנת 2007. את לונדגרן יחליף ג'ף גנטה (Jeff Gennette) אשר משמש כנשיא החברה מתחילת שנת 2014. לונדגרן נמצא במייסיס משנת 2003 ו-13 שנים שבהן כיהן כמנכ"ל הפך ככל הנראה לדמות המזוהה ביותר עם הרשת. 
עזיבתו של לונדגרן לאחר כל כך הרבה זמן נעשית בליווי קולות צורמים. בחודש מאי האחרון רשת המרכולים מייסיס פרסמה את הדו"ח שלה לרבעון הראשון של השנה. הדו"ח הציג רבעון חמישי ברציפות שבו מכירות הרשת רשמה ירידה במכירות. מבחינה פיננסית, החברה הרוויחה 40 סנט למניה לעומת הרווח בשנה שעברה שעמד על 56 סנט. בעקבות פרסום הדו"ח המניה הציגה ירידות יומיות של יותר מ-14%. במדידת שנה לאחור,  המנייה איבדה יותר מ-52% משוויה. 
המשקיעים של חברת הענק (אשר מונה 798 סניפים) וודאי שואלים את עצמם - האם סבב המינויים בחברה יכול לשנות את המומנטום השלילי של החברה? הרי זה כאמור נמשך כבר 15 חודשים ולא בטוח שהצניחה במניית מייסיס היא אשמתו הישירה של לונדגרן.
בדו"ח האחרון של מייסיס נטען כי העלייה בדולר האמריקני אל מול שאר המטבעות פוגעת בזרימת התיירים אל מייסיס. כמו כן בחברה ההנהלה דאז ראתה המשך מומנטום של החלשות בהוצאות הצרכנים האמריקניים בתחום הביגוד והמוצרים הנלווים. לכן בחרה להוריד משמעותית את תחזית ההכנסות והרווחים להמשך השנה. 
כך או כך המשקיעים מקבלים בברכה את סבב המינויים החדש, כאשר המנייה עולה היום כ-3.6%. יכול להיות שהמשקיעים בוחרים להאמין כי ההסברים שהיו כתובים בדו"ח של מייסיס היו לא יותר מתירוצים שחוקים. ובכן יש בכך הגיון, בוודאי כאשר בוחנים את תוצאות הדו"חות של רשתות כמו וול מארט וקוסקו שהציגו עלייה נאה ברווחים ובהנחות.
נכון, מייסיס היסטורית נחשבת כרשת חנויות למעמד הביניים ולא למעמד הנמוך כמו השתיים האחרונות, אך האם תהיה מוכנה היא להמשיך להפסיד למען המיתוג שלה? לג'ף לגנטה הפתרונים. 

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות