חולשה: עונת הדוחות הנוכחית - הגרועה מאז שנת 2009

|
סוחר, צילום: Getty images Israel
עונת הדוחות הנוכחית שמסכמת את רווחי החברות לרבעון האחרון של שנת 2015 מסתמנת כעונת הדוחות הגרועה ביותר מאז הרבעון השלישי של 2009, כך על פי דו"ח של מריל לינץ'.

יותר מ-90% מהחברות המרכיבות את מדד ה-S&P500 כבר דיווחו ועד כה נרשמה בשורת הרווח ירידה של 4% בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד. גם שורת ההכנסות הייתה חלשה והציגה ירידה של 2.5%. עוד נתון מעניין שעולה מהדו"ח הוא שיותר מ-80% מהתחזיות להמשך הדרך של החברות היו שליליות.

נציין כי מה שהכביד במיוחד על הסטטיסטיקה הזו היו רווחי חברות האנרגיה בוול סטריט כאשר רק 30% מהן הצליחו לעקוף את תחזיות האנליסטים. בתוך כך, רווחי סקטור האנרגיה פשוט נחתכו בכמעט 80% בתוך כשנה בלבד. אם מנטרלים את סקטור האנרגיה מהעניין, אז רווחי החברות בוול סטריט דווקא רשמו עלייה קלה של 1.7%.

הסקטורים שכן בלטו לחיוב היו סקטור הטכנולוגיה וסקטור הפארמה והבריאות שהצליחו להכות את התחזיות ב-70% וב-65% בהתאמה. עוד מעניין לראות כי החברות הגדולות, אלו שנסחרות על פי שווי שוק גדול מ-100 מיליארד דולר הכו ברובם (60%) את התחזיות.

חשוב להדגיש כי האכזבה מהתוצאות הכספיות של החברות מגיעה אחרי שהאנליסטים כבר חתכו מראש את התחזיות שלהם בשל החששות כי הדולר החזק, ההאטה בביקושים מסביב לעולם והכלכלה הסינית שנמצאת בסימן שאלה יביאו לחולשה בתוצאות החברות.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות