הדולר הדביק את הפער: היציג המריא 1.1% ובהתאם למגמה העולמית מיום שישי

שערו היציג נקבע על 3.815 שקלים. מנגד, האירו נחלש ב-0.76% ל-5.643 שקלים. "מדובר בתיקון בלבד ובטווח הבינוני והארוך הדולר ישוב ויחלש מול השקל ומטבעות מרכזיים בעולם", כך אומר ל-Bizportal פעיל בשוק המט"ח
|
הדולר הדביק את הפער: היציג המריא 1.1% ובהתאם למגמה העולמית מיום שישי

הדולר היציג ננעל בעליה חדה במסחר מול השקל, ביום המסחר הראשון לשבוע. המטבע האמריקני התחזק ב-1.09% לרמה של 3.815 שקלים והאירו מנגד נחלש ב-0.76% ל-5.643 שקלים.

"מדובר בסגירת פערים לאחר הזינוק של יום שישי. ההערכות שלנו כי מדובר בתיקון בלבד ובטווח הבינוני והארוך הדולר ישוב ויחלש מול השקל ומטבעות מרכזיים בעולם", כך אומר ל-Bizportal פעיל בשוק המט"ח.

הסוחרים בארץ ובעולם ממתינים לפרסום נתוני מאקרו בארה"ב ולנאום נגיד הפדרל ריזרב, בן ברננקי. היום צפויים להתפרסם נתוני האשראי הצרכני לחודש אוקטובר והכלכלנים מצפים להתכווצות חודשים של 9.3 מיליארד דולר. זאת אחרי שנרשמה ירידה בהיקף של 14.8 מיליארד דולר בספטמבר.

בנוסף, נגיד הבנק המרכזי בן ברננקי ישא היום נאום על מצב הכלכלה וצפוי לשפוך אור על המהלכים שמתכנן הפד על מנת לתמוך בהמשך התאוששות הכלכלה. בנאומים קודמים הדגיש ברננקי כי הבנק מתכוון להמשיך לשמור על רמת נמוכה לתקופה ארוכה אולם כלכלנים מעריכים כי הפדרל ריזרב עשוי להעלות את הריבית שוב לקראת אמצע 2010.

בינתיים, החוזים העתידיים על מדדי ניו-יורק מאותתים כעת על צפי לירידה של 0.3% עם פתיחת המסחר היום. מוקדם יותר היום רשם המדד בטוקיו עליה של 1.45%, בסיאול התקדם מדד הקוספי ב-0.49% ואילו בהונג קונג ירד מדד ההאנג סנג ב-0.77%. בורסת שנחאי הוסיפה 0.45% לערכה.

"היצואניות הגדולות ביפן ובאוסטרליה צפויות להנות מההתאוששות הצפויה של הכלכלה האמריקנית", אמר לבלומברג טים שרודרס, מנהל השקעות ממלבורן, אוסטרליה.

משרד העבודה האמריקני דיווח ביום שישי כי במהלך נובמבר נגרעו 11 אלף משרות בלבד במשק האמריקני, קצב אובדן המשרות הקטן ביותר מאז חודש דצמבר בשנת 2007, ראשית המיתון. נתון זה הפתיע מאחר והתחזיות המוקדמות לנתון היו לגירעתן של 130 אלף משרות. הפתעה נוספת הייתה כאשר הנתונים עבור החודשים אוקטובר וספטמבר עודכנו לחיוב, כשבמהלך חודש אוקטובר נגרעו 110 אלף משרות ולא 190 אלף כפי שדווח. שיעור האבטלה הפתיע בגדול עם ירידה בלתי צפוייה לרמה של 10% מרמה של 10.2% במהלך חודש אוקטובר.

בתגובה לנתונים בארה"ב אמר רון אייכל כלכלן ואסטרטג ראשי של מיטב בית השקעות, כי "אין ספק שמדובר בחדשות טובות לכלכלה האמריקני והגלובלית. הירידה בשיעור האבטלה לוותה בהיקף מצומצם למדי של מקומות תעסוקה אשר נגרעו משוק העבודה".

"החדשה החלשה היחידה מהדוח היא עלייה נמוכה מהצפוי בשכר לשעה. כמו כן, חרף העובדה שהנתונים היו מפתיעים, הם עדיין היו חלשים במונחים אבסולוטיים".

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות