עוצמת הבורסות הפילה הדולר: "בקרוב נראה את הדולר נסחר ברמות גבוהות בהרבה מול השקל"

כך אומר היום בשיחה עם Bizportal מנהל חדר המסחר בבנק ירושלים. בנק ישראל קבע את השער היציג בירידה של 1.1% לרמה של 4.12 שקלים
|
עוצמת הבורסות הפילה הדולר: "בקרוב נראה את הדולר נסחר ברמות גבוהות בהרבה מול השקל"

הדולר נסחר היום בירידה חדה מול השקל, זאת כאשר שוקי המניות מסביב לעולם רושמים ראלי עליות אגרסיבי וכאשר בעולם נחלש הדולר מול האירו. לפני זמן קצר פורסמו נתונים חלשים על התחלות הבניה בארה"ב, שלא משפיעים באופן מיוחד על המסחר במטבעות.

קבע את השער היציג בירידה של 1.1% מול השקל לרמה של 4.12 שקלים. האירו שמר על יציבות ונקבע על 5.61 שקלים. "במצב הכלכלי הנוכחי בישראל וכאשר פישר תומך ולהערכתי ימשיך לתמוך בדולר, אני רואה את הדולר ברמות גבוהות בהרבה מהרמות הנוכחיות. מה שאנחנו רואים היום זה תיקון, תוך כשלושה חודשים אני מעריך שהדולר ייסחר סביב הרמה של 4.40 שקלים", כך אומר היום איתן אדמוני, מנהל חדר המסחר במט"ח בבנק ירושלים.

מכלל פורקס נמסר כי במסגרת הטיפוס חזרה מעלה של הדולר /שקל נתקל אתמול הצמד ברמת ההתנגדות ב- 4.17 שקל לדולר. בהתאמה עם הדולר בעולם שנחלש אתמול מעט גם חזר הצמד לרמה של 4.1590 בתום יום המסחר. הצמד ממשיך לחפש כיוון כאשר 4.17 היא נקודת מפתח להמשך העליות . כל עוד לא יחצה השער את רמת 4.09 מטה באופן חד רמת 4.25 היא היעד הראשון להמשך העליות.

בעולם מתחזק האירו ב-0.24% לרמה של 1.359 דולר לאירו והיין היפני רושם עליה של 0.32% לרמה של 96 יין לדולר.

"המניות ממשיכות לעלות בינתיים וייתכן שעברנו את התחתית של המיתון העולמי. זה כמובן מחזק מטבעות מסוכנים יותר ומחליש את היין היפני והדולר", אמר לבלומברג Yuji Saito, מנהל מסחר במט"ח בסוסייטה ג'נרל בטוקיו.

אתמול פורסמו נתונים מעודדים בשוק הדיור האמריקני. מדד סנטימנט הקבלנים בארה"ב עלה במהלך חודש מאי ל-16 נק', הרמה הגבוהה ביותר מאז קריסת ליהמן ברדרס. המדד עלה מרמה של 14 נק' בחודש אפריל, כשטווח המדד הוא בין 0 ל-100 נק'. עם סגירת המסחר, הדאו ג'ונס עלה 2.85% ל-8,504 נקודות, ה-S&P 500 טיפס 3.03% לרמה של 909 נק' ואילו הנאסד"ק הוסיף 3.11% לרמה של 1,732 נק'.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות