הדולר איבד גובה גם היום: היציג נקבע על 4.162, כמעט ומחק את עליות השבוע

"צפוי להיסחר בתקופה הקרובה במגמה מעורבת", כך לפי בנק הפועלים. בעולם מתחזק השטר הירוק מול רוב המטבעות: "אין אלטרנטיבות לדולר"
|
הדולר איבד גובה גם היום: היציג נקבע על 4.162, כמעט ומחק את עליות השבוע

הדולר איבד גובה היום מול השקל, כשהשער היציג נקבע ברמה של 4.162 שקל לדולר, היחלשות של 0.26%. האירו נחלש משמעותית במסחר היום, כשהיציג נקבע ברמה של 5.273, ירידה של 1.15% בערכו.

בסיכום שבועי התחזק הדולר מול השקל ב-0.04% בלבד, כשהאירו נחלש מול המטבע הישראלי ב-2.3%.

"השקל צפוי להיסחר בתקופה הקרובה במגמה מעורבת", כתבו כלכלני בבנק הפועלים בסקירת המט"ח השבועית שלהם, כשהתנודות יושפעו מהשינויים במסחר המטבעות העולמי ומשווקי המניות.

בין הגורמים התומכים בהיחלשות השקל, מוני בפועלים את הקיטון בעודף בחשבון השוטף, המיתון הכלכלי בישראל וסגירת פער הריביות שבין השקל והדולר.

אתמול כתב רון אייכל ממיטב כי "הואיל והשקל נסחר בסמוך לשוויו "ההוגן" אין, לדעתנו, סיבה מובהקת שצריכה להביא לכדי פיחות או ייסוף משמעותי של השקל... אנו לא מוצאים כי לטווח של 24-12 חודשים ההשקעה בדולר האמריקאי היא מעניינת במיוחד."

בעולם, הדולר מתקרב לשיא של שלוש שנים בעוד שהשטר הירוק ממשיך להתחזק מול רוב המטבעות, מלבד הין היפני. מתחילת שנת 2009 איבד האירו 8.9% מערכו מול הדולר בגלל החשש מפני הרעה במצב הכלכלה ביבשת.

בזירת המטבעות העולמית מתחזק הדולר ב-0.6% מול האירו ונסחר תמורת 1.266 דולר לאירו, כשמול הין נחלש השטר הירוק ב-1.12% ונסחר תמורת 97.395 ין לדולר.

"אין אלרנטיבות לדולר ברגע זה", כך אמר לסוכנות בלומברג ג'פרי יו, אסטרטג ב-UBS שבלונדון, הסוחרת השנייה בגודלה במט"ח בעולם. "המשקיעים רואים את העולם קורס, כשהין אינו מהווה מקלט יותר", הוסיף.

בבנק לאומי מעריכים כי סיום פוטנציאל הפחתת הריבית במשק האמריקאי יחזק את השטר הירוק. כמו כן, מציינים כלכלני הבנק כי "המשך חוסר הוודאות הכלכלית בעולם וחוסר התיאבון לסיכון הנגזר מכך, ימשיכו לתמוך במטבע האמריקאי."

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות