סימן מטריד? הציבור ממשיך להגדיל חשיפה למניות ואג"חים - צפו במספרים

הקרנות המסורתיות גייסו 1.4 מיליארד שקלים בשבוע החולף, מרבית הכסף זרם לקרנות אג"ח כללי. במנייתיות - גיוס של 320 מיליון שקל
|
(1)
סוחר

הציבור בישראל מגדיל סיכון. הריבית הנמוכה (1% בישראל, 0% בארה"ב) שולחת את המוני בית ישראל לחפש , וזה אומר הגדלת חשיפה למניות ואג"ח. לפי ניתוח של מיטב-דש, תעשיית קרנות הנאמנות ראתה בשבוע החולף גיוסים של 1.4 מיליארד שקלים לקרנות המסורתיות (כלומר בניטרול כספיות). מדובר בירידה קלה לעומת היקף הגיוס בשבוע החולף, ועדיין גיוסים נאים ( לכתבה המלאה על היקף הגיוסים בשבוע הקודם - לחץ כאן ).

זה היה שבוע חיובי באחד העם, והדבר סיפק רוח גבית לציבור להזרים את כספו לקרנות הנאמנות. כך לדוגמה, מדד המעו"ף הוסיף 1.87% בשבוע החולף, מדד ת"א 75 נסק 2.75% ומדד הביומד בלט עם עלייה של 5.89%.

הקרנות המנייתיות- גיוסים: בסיכום השבוע החולף נרשם באפיק הקרנות המנייתיות גיוס של 320 מיליון שקלים ובהסתכלות מתחילת השנה (כשבועיים) הגיוס במנייתיות מסתכם כבר ב-700 מיליון שקל. בעניין הגיוס מתחילת השנה, נציין כי כ-420 מיליון נותבו לקרנות מניות בישראל וכ-290 מיליון לקרנות מניות חו"ל.

קרנות כללי - גיוסים: מדובר בקרנות שמשקיעות לפחות 50% מסך נכסי הקרן באיגרות חוב מכל סוג שהוא. האפיק רשם בשבוע החולף גיוס של 780 מיליון שקלים ומתחילת השנה הגיוס מסתכם ב-1.7 מיליארד שקלים כאשר הדגש הוא על קרנות מעורבות עם חשיפה מנייתית, קרנות 10/90 וכו'.

קרנות קונצרניות - גיוסים: בעקבות המגמה החיובית במדדי אגרות החוב הקונצרניות, המשקיעים ממשיכים לחזור לקרנות הקונצרניות וכמעט הכפילו השבוע את קצב הגיוסים לכ-140 מיליון שקל.

קרנות כספיות - : הקרנות הכספיות רשמו במהלך השבוע החולף פדיונות של כ-120 מיליון ₪, זאת לעומת גיוסים של כ-370 מיליון שקל בשבוע הקודם. ובהמשך לכך, מעבר מגיוסים לפדיונות בקרב הקרנות השקליות, בדגש על קרנות פלוס וקרנות שקל קצר, שהסתכמו השבוע בכ-30 מיליון שקל.

תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  היום המסחר הסתיים מהר מאוד לא מימשתי כלום
  יופיטר שוקי הון 19/01/2014 16:25
  הגב לתגובה זו
  0 0
  ולא תפס הפקודות באסה
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות